19 °C, 2.3 m/s, 75.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasākumiIzstrādātas vadlīnijas drošai kultūras pasākumu organizēšanai
Izstrādātas vadlīnijas drošai kultūras pasākumu organizēšanai
09/09/2020

Kultūras ministrija sadarbībā ar Latvijas Pasākumu producentu apvienību, Latvijas Pasākumu norišu vietu asociāciju un Latvijas Producentu savienību izstrādājusi vadlīnijas, kas palīdzēs publisku un slēgtu pasākumu organizatoriem droši, ievērojot ar Covid-19 saistītos ierobežojumus, organizēt kultūras pasākumus, informē ministrijā. Vadlīnijas paredz, ka, atkarībā no situācijas un iespējas nodrošināt distancēšanos, ja apmeklētāji neievēro savstarpējo distanci, pasākuma rīkotāja par ierobežojumu ievērošanu atbildīgā persona pārtrauc pasākumu uz īsu brīdi, garāku laika posmu vai pavisam.

Vadlīnijās norādīts, ka lielu un nozīmīgu pasākumu gadījumos ieteicams veidot riska plānu un tā izvērtējumu, lai paredzētu rīcību, kas jādara, riskam iestājoties, kā arī pārdomātu iespējamās krīzes situācijas un rastu risinājumus jau pirms pasākuma. Vadlīnijās skaidrots, piemēram, ka organizatoram pirms pasākuma jāizstrādā cilvēku plūsmas plāns, kurā paredzēti dalībnieku kustības ceļi, iespējamais maksimālais dalībnieku blīvums un kontrole, rindu veidošanās vietas un kontrole, norādes plūsmu vadībai un dalībnieku informēšanai, kā arī iespējamie plūsmu korekcijas scenāriji pasākuma laikā. Vadlīnijās uzsvērts, ka ieeja pasākuma norises vietā un izeja no pasākuma norises vietas ir jāplāno tā, lai novērstu pārāk liela apmeklētāju skaita vienlaicīgu ierašanos, saīsinātu ieejas laiku un palielinātu norises vietas atstāšanas ātrumu.

 

Ārtelpās vai telpās, kurās pasākumi nenotiek regulāri, to rīkotājiem ir pienākums izvietot nepieciešamo informāciju skaidri un saprotami. Pasākuma apmeklētājiem ir pienākums ievērot rīkotāja noteikumus, savukārt rīkotājam ir tiesības izstrādāt papildu noteikumus kārtības nodrošināšanai.

 

Vadlīnijās arī atzīmēts – ja pieejami stacionāri sanitārie mezgli ar izlietnēm roku mazgāšanai, jāizvieto aicinājums par roku regulāru mazgāšanu, savukārt, ja nav pieejama roku mazgāšana, jāizvieto roku dezinfekcijas līdzekļi pie ieejas/izejas no norises vietas, pie sanitārajiem mezgliem, pēc iespējas pie biežākām saskarsmes virsmām.

 

Izmantojot šīs vadlīnijas, organizators var pārliecināties, vai ir iespējams organizēt pasākumu, ņemot vērā epidemioloģiskos Covid-19 infekcijas ierobežošanas pasākumus, kā arī pārliecināties, kādas papildu darbības ir veicamas, lai organizētu drošu pasākumu gan tā apmeklētājiem, gan mākslinieciskajam un tehniskajam personālam.

 

Ar vadlīnijām var iepazīties ŠEIT.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija: Kultūras ministrija