20.8 °C, 1.9 m/s, 75.2 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaIzsūtīts vēl 101 uzaicinājums mācībām pašvaldības bērnudārzos
Izsūtīts vēl 101 uzaicinājums mācībām pašvaldības bērnudārzos
07/06/2022

Turpinot pirmsskolas izglītības iestāžu grupu komplektāciju jaunajam, 2022./2023., mācību gadam, Jelgavas Izglītības pārvalde vēl 101 bērna vecākiem izsūtījusi uzaicinājumu. Vecākiem, kuru bērnam piešķirta vieta kādā no 11 pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēm, paziņojumā norādītajā termiņā ir jāapstiprina vai jānoraida piedāvājums. Tāpat Izglītības pārvalde topošo bērndārznieku vecākus aicina pārliecināties, vai pieteikumā uz pirmsskolas izglītības iestādi norādītā vecāku kontaktinformācija ir aktuāla.

Jaunajā mācību gadā pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs kopumā tiks uzņemti 510 bērni, tostarp 30 vietas paredzētas bērniem speciālajās pirmsskolas izglītības programmās. Maija sākumā vecākiem, kuru bērniem tiek piešķirta vieta kādā no pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēm, elektroniski vai atsevišķos gadījumos pa pastu tika izsūtīts uzaicinājums. “Saņemot uzaicinājumu, 75 gadījumos vecāki ir atteikušies no piedāvājuma, jo viņu bērni pirmsskolas izglītību jau apgūst privātajā izglītības iestādē, bet 26 gadījumos bērns izslēgts no gaidītāju rindas, jo atgriezenisko saiti no vecākiem neesam saņēmuši. Līdz ar to atbrīvojās 101 vieta, un esam izsūtījuši uzaicinājumus nākamajiem, kuri gaida rindā,” skaidro Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītājas vietniece Sarmīte Joma, aicinot vecākus sekot līdzi e-pastam, vai nav saņemta vēstule no e-pasta adreses “Pirmsskolu rindas noreply@epakalpojumi.lv”, tāpat elektroniskajā pieteikšanās sistēmā var pārbaudīt, vai ir mainījies pieteikuma statuss. “Vēršam uzmanību, ka šīs ir automātiski ģenerētas vēstules, līdz ar to var gadīties, ka e-pasts iemests nevēlamo e-pasta vēstuļu sadaļā. Tāpat lūdzam vecākus, kuru bērni gaida rindā uz pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādi, pārliecināties, vai sistēmā norādītā kontaktinformācija – e-pasta adrese, tālruņa numurs – ir aktuāla un pa to ar jums varēs sazināties,” uzsver S.Joma.

 

Vecākiem paziņojumā norādītajā termiņā ir jāapstiprina vai jānoraida piedāvājums, sazinoties ar iestādes, kurā bērnam piešķirta vieta, vadītāju. “Lūgums vecākiem būt atbildīgiem un pēc iespējas ātrāk sniegt atbildi, vai ģimene pieņem šo uzaicinājumu un bērns jaunajā mācību gadā sāks apmeklēt konkrēto izglītības iestādi. To ir ļoti būtiski zināt, lai turpinātu grupu komplektāciju un izsūtītu jaunus uzaicinājums. Ja bērns šobrīd mācās kādā no privātajiem bērnudārziem un ģimene saņēmusi uzaicinājumu pāriet uz pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādi, taču vecāki to nevēlas, bērns var palikt privātajā izglītības iestādē – ģimenei tiks saglabāts pašvaldības līdzfinansējums,” tā S.Joma.

 

Jauno audzēkņu uzņemšana katrā pašvaldības bērnudārzā notiks pakāpeniski, sākot no augusta vidus.

 

 

Foto: pixabay.com

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē