25.1 °C, 4.1 m/s, 43.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaIzzini Jelgavu pamatzināšanu ruļļos!
Izzini Jelgavu pamatzināšanu ruļļos!
27/02/2021

Jelgavas pilsētas pašvaldība izdevusi jau desmito Jelgavas pamatzināšanu rulli. Tas ietver nozīmīgus faktus par pilsētu, kas būtu jāzina ikvienam jelgavniekam.

Šāgada pamatzināšanu rullis “Jelgava – zaļa pilsēta” veltīts pilsētas dabas vērtībām, kas ir būtisks iedzīvotāju dzīves kvalitātes nodrošināšanas resurss, tāpat tajā apkopota informācija par pasākumiem, kas īstenoti, domājot par ilgtspēju un to, lai jelgavnieki dzīvotu videi arvien draudzīgāk. Piemēram, šobrīd 97 procenti no saražotās elektroenerģijas tiek ražota zaļi, izmantojot galvenokārt šķeldu. Ieviešot LED gaismekļus, videi draudzīgāks kļuvis arī publiskais apgaismojums – pilsētā uzstādīti jau 3468 LED gaismekļi. Jelgavas pašvaldības iestādēs tiek izmantoti četri elektromobiļi, un pilsētā darbojas četras elektrouzlādes stacijas. Jelgavā ir 17 bērnu rotaļu laukumi, septiņi āra trenažieru laukumi, 36 kilometri veloceliņu, trīs skatu torņi, 11 parki un skvēri, divas pludmales, kā arī citas dabas vērtības.

 

Jaunais pamatzināšanu rullis izvietots arī pilsētvidē.

 

 

Jelgava ir vienīgā pilsēta Latvijā, kas izdod informatīvu afišu ar pilsētas svarīgāko faktu apkopojumu. Pilsētas pamatzināšanu rullis ir vērtīgs izziņas avots bērnudārzu un skolu audzēkņiem, viņu pedagogiem un vecākiem. Tāpat tas ir nozīmīgs reprezentācijas materiāls, kas izvietots arī pilsētvidē – sabiedriskā transporta pieturvietās un uz afišu stabiem –, tādējādi prezentējot pilsētu gan Jelgavas iedzīvotājiem, gan pilsētas viesiem.

 

Jāatgādina, ka 2020. gada pamatzināšanu rullis veltīts pilsētas 755. jubilejas gadam, apkopojot pilsētas vēsturē nozīmīgus faktus, kas apliecina, cik radoša un gudra ir Jelgava, 2019. gadā tajā 360 grādu skatā iekļauti infrastruktūras objekti un pilsētas simbolika, kā arī informācija, lai ikviens jelgavnieks, izmantojot viedierīces, varētu pieslēgties kameru tiešraidēm no pilsētas centra. 2018. un 2017. gadā rullī bija iekļauta informācija par viedajām tehnoloģijām un infrastruktūras attīstību, 2016. gadā – iezīmēti Jelgavas pilsētai nozīmīgi vēsturiski fakti, lielākie pasākumi, darbības nozares. 2015. gadā tas bija plakāts “Jelgava vēstures faktos”, 2014. gadā – “Atklāj Jelgavu!” ar karti, kurā atzīmēti pilsētas unikālie objekti. 2013. gadā sagatavotajā Jelgavas pamatzināšanu rullī apkopoti būtiskākie gadskaitļi par pilsētas vēsturi un desmit sadaļās fakti par Jelgavas iedzīvotājiem, savukārt 2012. gadā bērnudārzi un skolas, kurās bērni apgūst pirmsskolas izglītības programmu, dāvanā saņēma pirmo Jelgavas pamatzināšanu rulli – krāsainu plakātu ar informāciju par Jelgavas karogu, ģerboni, logo un saukli.

 

Ar deviņiem iepriekšējiem pamatzināšanu ruļļiem var iepazīties ŠEIT.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē