14 °C, 0.5 m/s, 88.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaIzzini Jelgavu pamatzināšanu ruļļos!
Izzini Jelgavu pamatzināšanu ruļļos!
13/05/2020

Jelgava ir vienīgā pilsēta Latvijā, kurā tiek izdota informatīva afiša ar pilsētas svarīgākajiem faktiem, kas jāzina katram jelgavniekam un tās viesim. Jelgavas 755. jubilejas gadā tā ir tapusi jau devīto reizi, šoreiz uzmanību veltot pilsētas garajai vēsturei un tās būtiskākajiem notikumiem.

Pirmo pilsētas pamatzināšanu rulli pašvaldība dāvināja izglītības iestādēm 2012. gadā, atgādinot par Jelgavas simboliku – pilsētas ģerboni, karogu un logotipu –, tādējādi iedibinot ikgadēju tradīciju ar krāsainā un informatīvā zināšanu ruļļa palīdzību atgādinot katram jelgavniekam par pilsētas galvenajiem faktiem, notikumiem un vietām.

Vairāku gadu garumā šajos pamatzināšanu ruļļos attēlota informācija par Jelgavas pilsētas simboliku, pilsētā izmantotajām viedajām tehnoloģijām un infrastruktūras attīstību, nozīmīgiem vēstures faktiem, kā arī pazīstamākajiem objektiem pilsētvides ainavā, attēlojot tos 360 grādu skatā.

Pilsētas pamatzināšanu rullis ir vērtīgs izziņas avots pilsētas bērnudārzu un skolu audzēkņiem, viņu pedagogiem, kā arī bērnu vecākiem. Tāpat tas ir nozīmīgs reprezentācijas materiāls, kas pilsētvidē apskatāms autobusu pieturās, tādējādi prezentējot pilsētu gan pašiem Jelgavas iedzīvotājiem, gan tās viesiem.

2012. gads – pirmais Jelgavas zināšanu rullis

 

2013. gads – pilsēta faktos un skaitļos

 

2014. gads – Jelgavas apskates vietas un objekti

 

2015. gads – Jelgava vēstures faktos

 

2016. gads – Jelgava mācās, strādā, sporto, svin

 

2017. gads – vieda pilsēta – Jelgava

 

2018. gads – gudra pilsēta – Jelgava

 

2019. gads – Jelgavas simbolika

 

2020. gads – Jelgavas 755 gadu vēsture

 

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē