23.4 °C, 2.3 m/s, 73.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiUzņēmējdarbībaIzziņota 2020. gada pavasara uzņemšana LIAA biznesa inkubatoros
Izziņota 2020. gada pavasara uzņemšana LIAA biznesa inkubatoros
26/02/2020

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) biznesa inkubatori izziņo 2020. gada pavasara uzņemšanu un aicina jaunos uzņēmējus un biznesa ideju autorus pieteikties pirmsinkubācijas vai inkubācijas programmai. Uzņēmumu un biznesa ideju pieteikumi tiks pieņemti arī Jelgavas biznesa inkubatorā.

No 2020. gada 1. marta līdz 20. martam būs atvērta pieteikumu pieņemšana dalībai inkubācijas programmā 15 LIAA biznesa inkubatoros visā Latvijā. Atbalsta programmām aicināti pieteikties uzņēmumi, kuri nav reģistrēti ilgāk par trim gadiem. Tāpat biznesa ideju autori varēs pievienoties 6 mēnešu pirmsinkubācijas programmai kādā no LIAA biznesa inkubatoriem.

 

Pirmsinkubācija ir piemērota personām, kuras vēlas izvērtēt savas biznesa idejas dzīvotspēju. Pieteikumus pirmsinkubācijai un inkubācijai varēs iesniegt klātienē kādā no LIAA biznesa inkubatoriem, kā arī elektroniski, nosūtot elektroniski parakstītu pieteikumu uz liaa@liaa.gov.lv (edoc iesniegšanas termiņa laika zīmogs – līdz pulksten 23.59).

 

Jelgavas biznesa inkubatora vadītājs Ņikita Kazakevičs informē, ka pavasara uzņemšanā Jelgavā inkubācijas programmā tiks pieņemti 5 uzņēmumi, kā arī paredzētas 20 vietas ideju pirmsinkubācijas programmā. “Līdz 20. martam Jelgavas inkubatorā, tāpat kā citur Latvijā, pieņemam pieteikumus, tos izskatām, un tad attiecīgi 7. un 9. aprīlī aicināsim uz nākamo kārtu tos uzņēmumus vai idejas, kas savas ieceres prezentēs komisijai. Runājot par inkubācijas programmu, mūs interesē uzņēmumi, kas piedāvā tādus produktus vai pakalpojumus, kuriem ir eksportspēja un kuriem ir kāda pievienotā vērtība – tās var būt kādas tehnoloģiskas inovācijas vai kas cits. Protams, tiks vērtēta arī uzņēmuma komanda un tā līdzšinējie sasniegumi,” skaidro Ņ.Kazakevičs, turpinot: “Savukārt izvērtējot idejas, kas pretendēs uz pirmsinkubācijas programmu, galvenais ir potenciālo dalībnieku vēlme mācīties un mēģināt. Idejas šajā gadījumā vairāk ir sekundāras.”

 

Pieteikuma forma dalībai biznesa inkubatora programmā pieejama LIAA mājaslapā. Ņ.Kazakevičs piebilst, ka inkubators piedāvā saņemt informāciju un palīdzību pieteikumu izstrādē. Konsultācijas var saņemt pa tālruni 62400909 vai klātienē Jelgavas biznesa inkubatorā Peldu ielā 7, iepriekš vienojoties. Tāpat LIAA biznesa inkubatoros tiek rīkotas Informatīvās dienas, kurās stāsta par to sniegtajiem pakalpojumiem un atbalsta iespējām biznesa idejas vai uzņēmējdarbības attīstībai, kā arī uzņemšanas kārtību. Informācija par visiem biznesa inkubatoru pasākumiem pieejama ŠEIT.

 

Pašlaik LIAA biznesa inkubatoros darbojas 701 dalībnieks. No tiem 249 ir biznesa ideju autori vai uzņēmumi, kuri pirmsinkubācijas programmā pārbauda savas biznesa idejas dzīvotspēju, un 452 uzņēmumi ir inkubācijas programmā. Kopš LIAA biznesa inkubatoru izveides pirmsinkubācijas programmu sešu mēnešu garumā ir pabeidzis 1141 biznesa ideju autors.

 

LIAA Biznesa inkubatoru mērķis ir atbalstīt jaunu, dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu uzņēmumu izveidi un attīstību. LIAA Biznesa inkubatorus finansē ERAF projekts “Reģionālie biznesa inkubatori un radošo industriju inkubators”.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē