16.9 °C, 3.2 m/s, 67.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiIzziņots konkurss “Ģederta Eliasa balva par lauku tēmu Latvijas glezniecībā”
Izziņots konkurss “Ģederta Eliasa balva par lauku tēmu Latvijas glezniecībā”
13/01/2020

Otro reizi Jelgavas pilsētā tiks rīkots konkurss par labāko lauku tēmai veltīto darbu “Ģederta Eliasa balva par lauku tēmu Latvijas glezniecībā”, lai veicinātu lauku tēmas tradīcijas attīstību Latvijas glezniecībā. Pieteikumi konkursam tiks pieņemti no 1. līdz 14. aprīlim Ģ.Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā Akadēmijas ielā 10, bet balvas ieguvējs tiks paziņots žūrijas atlasīto darbu izstādes atklāšanā 4. septembrī.

Konkursā var piedalīties Latvijas profesionālie mākslinieki, mākslas augstskolu studenti un mākslas vidusskolu absolventi. Mākslinieki aicināti konkursam pieteikt glezniecības darbus par lauku tēmu Latvijas glezniecībā, kas tapuši ne agrāk kā trīs gadus pirms konkursa izsludināšanas gada. Darbi var būt sadzīves, vēsturiskajā, mitoloģiskajā, ainavu, klusās dabas un portreta žanrā vai to apvienojumā. Pretendenti konkursā var iesniegt ne vairāk kā divus darbus, pievienojot tiem darba foto un papildus dokumentus.

 

Konkursu rīko Jelgavas pilsētas pašvaldība, un tā norisi koordinē Ģ.Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejs. Darbus vērtēs žūrija, kuru vada Jelgavas domes priekšsēdētājs, un kurā iekļauti arī pārstāvji no Ģ.Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeja, Jelgavas novada pašvaldības, biedrības “Jelgavas mākslinieku biedrība”, Latvijas Mākslas akadēmijas, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, kā arī iepriekšējā konkursa balvas ieguvējs. Konkursa uzvarētājs balvā saņems tēlnieces Nellijas Skujenieces izgatavotu medaļu, kā arī naudas balvu 3000 eiro apmērā.

 

Ar pilno konkursa norises kārtību un prasībām var iepazīties NOLIKUMĀ.

 

Konkurss “Ģ.Eliasa balva par lauku tēmu Latvijas glezniecībā” notiks otro reizi. Konkurss tiek rīkots reizi trijos gados, un pirmā balvas pasniegšana notika 2017. gada 5. septembrī, kad galveno balvu ieguva Edvīns Kalnenieks par darbu “Dārzs vakarā”, bet simpātiju balvas saņēma mākslinieki Edvards Grūbe, Uldis Roga, Kristaps Priede, Olita Gulbe-Ģērmane, Lolita Zikmane un Uldis Zuters.

 

 

Foto: Ģ.Eliasa glezna “Veļas diena Zīlēnos”

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē