17.2 °C, 3.2 m/s, 76 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJ.Čakstes bulvāris saņem atzinību konkursā „Ilgtspējīgākā ēka un projekts”
J.Čakstes bulvāris saņem atzinību konkursā „Ilgtspējīgākā ēka un projekts”
22/09/2014

18.septembrī svinīgās ceremonijas laikā tika paziņoti konkursa “Ilgtspējīgākā ēka un projekts 2014 Latvijā” laureāti. Žūrijas atzinību par ilgtspējības kritēriju ievērošanu publiskās ārtelpas objektā saņēma arī Jāņa Čakstes bulvāris Jelgavā.

Foto: Krišjānis Grantiņš

18.septembrī svinīgās ceremonijas laikā tika paziņoti konkursa “Ilgtspējīgākā ēka un projekts 2014 Latvijā” laureāti. Žūrijas atzinību par ilgtspējības kritēriju ievērošanu publiskās ārtelpas objektā saņēma arī Jāņa Čakstes bulvāris Jelgavā.
 
Konkurss Latvijā notiek otro gadu un šogad izvērtēti 15 pieteikumi trijās nominācijās: „Ilgtspējīgākā ēka”, „Ilgtspējīgākais projekts”, „Ilgtspējīgākā studentu ideja”.
 
Nominācijā „Ilgtspējīgākā studentu ideja” ar projektu bakalaura darbu „Sarkandaugavas reanimācija un remediācija” pirmo vietu ieguva LLU Lauku inženieru fakultātes maģistrante Ilze Rukšāne.
 
Par labāko objektu nominācijā „Ilgtspējīgākais projekts Latvijā 2014” atzīts daudzdzīvokļu ēku komplekss „Felicity” E.Birznieka – Upīša ielā 13, kas projektēts saskaņā ar BREEM principiem.
 
Savukārt galveno balvu nominācijā „Ilgtspējīgākā ēka Latvijā 2014” ieguva zema energopatēriņa biroju ēka Dzelzavas ielā 120 Z, Rīga.
 
Dalībniekus sveica pārstāvji no Ekonomikas ministrijas, VARAM, Kultūras ministrijas, Rīgas domes Īpašuma departamenta.
 
Konkursa mērķis ir izcelt Latvijā veiksmīgākos ilgtspējīgas arhitektūras, projektēšanas, būvniecības paraugus un ideju piedāvājumus, kas apliecina būtisku ietekmi uz ikdienas lietošanas ērtībām, tostarp ekspluatācijas izmaksu samazinājumu.

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē