15.6 °C, 3 m/s, 72.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJāņa Bisenieka balva – dzīvotspējīgām idejām
Jāņa Bisenieka balva – dzīvotspējīgām idejām
28/05/2019

Noslēdzies Jāņa Bisenieka fonda rīkotais biznesa ideju konkurss Jelgavas skolēniem. Konkursā kopumā tika iesniegtas 56 biznesa idejas trīs klašu grupās, bet finālā iekļuva un žūrijai tika prezentētas 30 Jelgavas skolēnu biznesa idejas. Bija gan tie, kuri startēja ar jau izstrādātām, bet uzlabotām biznesa idejām, gan arī tie, kas veidoja idejas no nulles.

Pasākumā laba vēlējumus jauniešiem teica Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš un Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece Jāņa Bisenieka fonda priekšsēdētāja Rita Vectirāne, kā arī konkursa komisijas žūrijas locekļi – Jelgavas Ražotāju un tirgotāju asociācijas, “Jelgavas tipogrāfijas” un Jelgavas Biznesa inkubatora pārstāvji.

 

 

Ar katru gadu jauniešu idejas kļūst arvien progresīvākas, turklāt daudzām ir potenciāls komercializācijai. Virknē iesniegto ideju jaunieši izmantojuši tehnoloģijas. Piemēram, veidojot elektrisko ķerru, lietotni galdiņu rezervēšanai kafejnīcās vai dārza ierīci putnu atbaidīšanai. Vienlaikus arvien populārākas kļūst biznesa idejas, kurām vienlaikus ir arī sociālā funkcija. Proti, ne tikai pelnīt, bet arī palīdzēt.

 

 

Piemēram, jauniešiem rūp klimats un viņi izdomā, kā no vecajām spuldzēm veidot interjera priekšmetus, kamēr citi piedāvājuši pārdot kreklus ar invalīdu biedrības biedru zīmējumiem, bet par iegūto peļņu sagādāt biedrībai galda spēles.

 

 

Trīs labāko ideju autoriem, katrā grupā, piešķirtas naudas balvas. Pasniegtas arī veicināšanas un simpātiju balvas, kā arī pateicības pedagogiem.

 

J.Bisenieka biznesa ideju konkursa uzvarētāji

5.–7. klašu grupa

1. vietā – Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas 7. klases skolnieces Made Galiņa un Katrīna Šrama ar ideju par krūzīšu «jaciņām».

2. vietā – Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas 7. klases skolnieki Kārlis Ošs, Markuss Liepa un Ilvis Hugo Eihentāls ar ideju par sveci «Uguns bumba».

3. vietā – Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas 7. klases skolnieki Edvards Lauva, Markuss Martins Rudaks, Emīls Toms Vilciņš ar ideju par spilvenu un segu (divi vienā).

8.–9. klašu grupa

1. vietā – Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas 9. klases skolniece Alise Rimkēviča ar ideju par dārza junkuru jeb ierīci, kas atbaida putnus.

2. vietā – Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas 9. klases skolnieks Mārtiņš Dunajevs ar ideju par šaha galdiņu ar iebūvētu pulksteni un kauliņu atpazīšanu.

3. vietā – Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas 9. klases skolniece Rēzija Gaujere ar ideju par ziemas cimdiem, cepurēm un šallēm no ūdensnecaurlaidīga auduma.

10.–12. klašu grupa

1. vietā – Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas 11. klases skolnieces Beatrise Līva Bebriša un Laura Žaklīna Bukša ar ideju par mājaslapu, kurā var atrast informāciju par augstskolām Latvijā un to piedāvātajām programmām.

2. vietā – Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas 10. klases skolēni Uģis Pumpurs, Amanda Spalva un Laura Eva Furmanova ar biznesa ideju par galdiņu rezervāciju ēdināšanas uzņēmumos caur lietotni.

3. vietā – Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas 11. klases skolnieki Beatrise Baltraite, Laura Dzepuka un Kristiāns Podnieks par ideju ražot ēdiena pagatavošanas pārtikas pakas.

 

Foto: Jelgavas pilsēta

Informācija sagatavota 

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē