15.6 °C, 2 m/s, 92.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJanvārī siltumenerģijas tarifs Jelgavā saglabājas zems
Janvārī siltumenerģijas tarifs Jelgavā saglabājas zems
13/01/2016

Janvārī SIA “Fortum Jelgava” siltumenerģijas tarifs Jelgavas pilsētā saglabājas zems, iepriekšējā mēneša līmenī, un ir 53,73 EUR/MWh bez PVN. Tas ir par 11,4% zemāks nekā 2015. gada janvārī. Tiek prognozēts, ka šāds tarifs varētu saglabāties arī februārī.

Foto: Jelgavas pilsētas pašvaldības arhīvs

Janvārī SIA “Fortum Jelgava” siltumenerģijas tarifs Jelgavas pilsētā saglabājas zems, iepriekšējā mēneša līmenī, un ir 53,73 EUR/MWh bez PVN. Tas ir par 11,4 % zemāks nekā 2015. gada janvārī. Tiek prognozēts, ka šāds tarifs varētu saglabāties arī februārī.
 
2015. gada jūnijā SIA „Fortum Jelgava” iesniedza Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai jaunu siltumenerģijas apgādes gala tarifu projektu, kas paredz siltumenerģijas tarifa samazinājumu un mazāku dabasgāzes cenu ietekmi. Siltumenerģijas tarifa samazinājums tika veikts divos posmos, no kuriem pirmais veikts pēc biomasas koģenerācijas stacijas nodošanas ekspluatācijā. Paredzēts, ka jaunais siltumenerģijas tarifs Jelgavā varētu stāties spēkā 2016. gada pirmajā pusē.
 
Jelgavā kā galvenais kurināmais siltumenerģijas ražošanai tiek izmantota koksnes šķelda, kas nodrošina nepieciešamo siltumenerģijas bāzes slodzi. Biomasas koģenerācijas stacija spēj nodrošināt līdz 85% no pilsētai nepieciešamās siltumenerģijas, tādejādi būtiski uzlabojot centralizētās siltumapgādes drošību, bet maksimumslodzes nodrošināšanai tiek izmantotas dabasgāzes katlumājas.
 
Par faktiski piemēroto siltumenerģijas cenu uzņēmums katru mēnesi informē savā interneta mājas lapā www.fortum.lv.

 
Informācija sagatavota
SIA “Fortum Jelgava”