18.8 °C, 1.7 m/s, 69.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasākumiJau no sestdienas smilšu skulptūru parks “Summer Signs 2022” gaida apmeklētājus
Jau no sestdienas smilšu skulptūru parks “Summer Signs 2022” gaida apmeklētājus
03/06/2022

No 4. jūnija pulksten 10 Pasta salā tiks atvērts smilšu skulptūru parks “Summer Signs 2022”, aicinot jelgavniekus un pilsētas viesus ielūkoties brīnumainajā smilšu mākslas pasaulē. Smilšu skulptūras Jelgavā skatāmas jau 16. gadu. Šā gada tēma ir “Šedevri”, skulptūrās attēlojot cilvēka, dabas un Visuma radītus meistardarbus.

Vēl šodien, 3. jūnijā, mākslinieki veic pēdējos darbus savām skulptūrām, lai tos nodotu žūrijas vērtējumam, bet jau no rītdienas, 4. jūnija, ikviens aicināts apmeklēt Pasta salu un novērtēt tēlnieku veikumu, kas tapis nepilnas nedēļas laikā. Smilšu skulptūru konkursā šogad piedalās 15 tēlnieki no desmit valstīm – Bulgārijas, Čehijas, Kanādas, Mongolijas, Spānijas, Turcijas, Ukrainas, Lietuvas, Igaunijas un Latvijas, kā arī divi tēlnieki, kuri izveidojuši smilšu skulptūru parka demo skulptūru, smiltīs atveidojot Mikelandželo darbu “Pieta” (Žēlums) jaunā veidolā. Šā gada smilšu skulptūru parka tēlnieki radījuši dažādus apbrīnas vērtus meistardarbus, atveidojot, kāda sev īpaša autora darbu vai izveidojot savu oriģināldarbu. Skulptūru parkā “Summer Signs 2022” apskatāms Venēcijas tradicionālo masku krāšņums, Pablo Pikaso gleznas “Gernika” interpretācija, ielu mākslinieka Benksija darba kopija ar dažām modifikācijām, hameleons, kas maina krāsu apkārtējās vides ietekmē, mūsdienu tehnoloģijas, zinātnes centrs “Science North” Kanādā, kas pazīstams ar savu sniegpārsliņas formas arhitektūru. Tāpat tēlnieki radījuši savus oriģināldarbus, piemēram, tēlniece Sanita Rāviņa izveidojusi skulptūru “TLC (maigums, mīlestība un rūpes)”, tēlnieks Eda Kaytan Koca izveidojis skulptūru, kurai iedvesmu guvis ceļojuma laikā, savukārt tēlnieka Oleksiy Poda skulptūra vēsta par meistardarbu saglabāšanu.

 

Jāpiebilst, ka smilšu skulptūra parka apmeklētāji varēs ne tikai apskatīt tēlnieku meistardarbus, bet arī divu dienu garumā izbaudīt izklaides programmu visai ģimenei. Abas dienas laukumā starp brīvdabas koncertzāli “Mītava” un slidotavu būs aktivitātes bērniem – putu ballīte un burbuļu darbnīcas un atrakcijas. Sestdien, 4. jūnijā, parka apmeklētājus sagaida divi koncerti – pulksten 19 uzstāsies grupa “Riga Reggae” un pulksten 21 Edavārdi. Savukārt svētdien, 5. jūnijā, pulksten 20 uzstāsies Ivo Fomins. Tāpat abās dienās par pozitīvu pasākuma atmosfēru rūpēsies jelgavnieks vinila plašu entuziasts DJ Mareks Ameriks.

 

Atgādinām, ka vēl šodien, 3. jūnijā, biļetes pasākumam var iegādāties lētāk: biļete pieaugušajiem maksā 5 eiro; skolēniem, studentiem, pensionāriem un invalīdiem – 3 eiro. Var iegādāties arī ģimenes biļeti (2 pieaugušie + 2 bērni, 1 pieaugušais + 3 bērni vai “3+ Ģimenes karte”), kuras cena ir 10 eiro. Tikai Jelgavas kultūras nama kasē, uzrādot Jelgavas iedzīvotāja karti, biļetes iepriekšpārdošanā var nopirkt par 3 eiro, uzrādot Jelgavas skolēna apliecību – par 2 eiro, bet ar kuponu, kas atrodams informatīvā izdevuma “Jelgavas Vēstnesis” maija numurā, biļetes cena ir 3 eiro.

 

Savukārt no rītdienas, 4. jūnija, biļešu cena pieaugušajiem būs 7 eiro; skolēniem, studentiem, pensionāriem un invalīdiem – 4 eiro, bet ģimenes biļeti varēs iegādāties par 15 eiro. Uzrādot Jelgavas iedzīvotāja karti, biļete maksās 4 eiro, bet ar Jelgavas skolēna apliecību – 3 eiro. Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja festivālā būs bez maksas. Biļetes var nopirkt Jelgavas kultūras nama kasē, “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā, bet pasākuma norises dienās – arī Pasta salā. Jāpiebilst, ka biļetes, uzrādot Jelgavas iedzīvotāja karti, Jelgavas skolēna apliecību vai kuponu, pieejamas tikai Jelgavas kultūras nama kasē. Biļetes viedtālrunī var iegādāties gan iepriekšpārdošanā, gan pasākuma laikā, un tās ir derīgas elektroniskā formātā.

 

Jelgavas kultūras nama kases darba laiks

  • Otrdien, trešdien, ceturtdien un piektdien – no pulksten 14 līdz 19;
  • Sestdien – no pulksten 10 līdz 15;
  • Svētdien un pirmdien – slēgts.

Kase atvērta arī stundu pirms pasākumiem! Kases tālrunis: 63084679

 

Pasākuma apmeklētājus aicinām ievērot saskaņotu satiksmes organizācijas shēmu un izmantot stāvlaukumus:

  • Jāņa Čakstes bulvārī (paredzētas autostāvvietas autobusiem);
  • aiz Jelgavas pils;
  • Pilssalas ielā pretī iebrauktuvei uz Pasta salu, adrese – Pilssalas iela 1;
  • Vecajā ceļā – pļavā pretī Jelgavas pilij;
  • stāvlaukumā Sporta ielā 2c.

 

Pasākuma apmeklētājs piekrīt, ka tiks filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē