23 °C, 2.4 m/s, 57.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaJau pavasarī varētu beigties finansējums namu siltināšanai
Jau pavasarī varētu beigties finansējums namu siltināšanai
04/09/2019

Jelgavā turpinās daudzdzīvokļu namu renovācijas process ar ES fondu atbalstu – trīs namos darbi jau noslēgušies, trīs daudzdzīvokļu mājās tie šobrīd turpinās, bet 12 māju pieteikumi ir izskatīšanas procesā. Attīstības finanšu institūcijas “Altum” pārstāvji norāda: interesenti, kuri vēlas pieteikties programmai, aicināti pasteigties, jo līdz šim dažādās Latvijas vietās saņemti 568 projektu pieteikumi, rezervējot jau aptuveni 80 procentus no kopējā grantiem pieejamā finansējuma apjoma.

Jelgavā kopš 2016. gada programmā iesaistījušies un atjaunoti trīs daudzdzīvokļu nami – Vīgriežu ielā 30, Lāčplēša ielā 21 un Lāčplēša ielā 17 –, bet vēl trīs projekti – Lāčplēša mielā 23, Kronvalda ielā 3 un Dobeles ielā 10 – šobrīd ir būvniecības procesā.

 

Pašlaik dokumentu iesniegšanas un izskatīšanas procesā ir vēl 12 jauni objekti, – tie pretendē uz pieteikšanos “Altum” programmas un Eiropas fondu grantam, kas sniedz iespēju segt līdz pat 50 procentiem no renovācijas darbu izmaksām.

 

Iedzīvotāji ir aktīvi arī citviet Latvijā, līdz ar to programmas finansējums tiek rezervēts un programma tuvojas noslēgumam. Pēc šā brīža prognozēm, 2020. gada pirmā ceturkšņa beigās būs rezervēti visi programmā paredzētie līdzekļi.

 

Kā galvenie ieguvumi pēc mājas atjaunošanas tiek izcelti: par 40–60 procentiem zemāki apkures rēķini un mazāki maksājumi par mājas apsaimniekošanu.

 

Lai piedalītos siltināšanas programmā, vispirms mājas kontaktpersonai vai dzīvokļa īpašniekam, kas ir ieinteresēts savas mājas atjaunošanā, jāvēršas pie nama apsaimniekotāja. Tam seko mājas iedzīvotāju kopsapulce, kurā jāvienojas par mājas siltināšanu – par mājas renovāciju jānobalso vismaz divām trešdaļām balsstiesīgo dzīvokļu saimnieku. Pēc tam tiek izvēlēta pilnvarotā persona, seko tehniskās dokumentācijas sagatavošana, kā arī pieteikums dalībai “Altum” programmā. “Altum” speciālisti pārbaudīs projektu, lai pārliecinātos, ka pēc renovācijas tiešām tiks panākts vēlamais siltuma enerģijas ietaupījums. Pēc pozitīva atzinuma mājas iedzīvotājiem jāizvēlas būvnieks un jāpiesaista bankas līdzfinansējums. Turpmākie soļi ir līgumu slēgšana ar iesaistītajām pusēm, mājas rekonstrukcija un siltināšana. Katra daudzdzīvokļu nama atjaunošanas projekts no idejas līdz noslēgumam aizņem vidēji 24 mēnešus.

 

Jāpiebilst, ka kopumā programmā no Eiropas Reģionālās attīstības fonda pieejami 156 miljoni eiro, no kuriem 80 procenti jau ir rezervēti.

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē