14.7 °C, 2.2 m/s, 95.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaJau šodien – Piena paku regate un Piena, medus, maizes svētki
Jau šodien – Piena paku regate un Piena, medus, maizes svētki
31/08/2019

Jau 17. reizi 31. augustā Jelgavā pulcēsies atraktīvākās draugu kompānijas, demonstrējot savu izdomu Eiropā vienīgajā Piena paku laivu regatē. Šogad spraigos sacensību notikumus vērosim pašā Jelgavas pilsētas centrā uz Driksas upes. Jaunā pasākuma norises vieta būs izaicinājums sacensību dalībniekiem, kā arī lieliska iespēja atbalstītājiem vēl tuvāk novērtēt unikālos peldlīdzekļus.

“Baltais” Piena paku laivu regates pasākumu centrālā norises vieta būs Pasta sala, kur sacensību dalībniekus un pasākuma viesus sagaidīs īsta zemūdens valstība – “Neptūns”, “Nāru pludmale”, “Piena pils” un daudzas citas aizraujošas aktivitātes visai ģimenei.

Pasākuma programmu Pasta salā atklāsim pulksten 15 ar vērienīgo peldlīdzekļu prezentāciju, bet jau pulksten 16, dodoties pretī jauniem izaicinājumiem, piena paku plosti pirmoreiz ieņems kursu uz Driksas ūdeņiem. Skatītājus aicinām spraigos sacensību notikumus vērot no Jāņa Čakstes bulvāra, kā arī no Driksas kreisā krasta, Pasta salā. Savukārt, pulksten 17 tiekamies Pasta salā, lai paviesotos Putu ballītē un jaunajā brīvdabas koncertzālē “Mītava”, kur par svētku noskaņu gādās grupas “Sub Scriptum”un “Pērkons”.

Pulksten 20 koncertzālē “Mītava” godināsim 17. “Baltais” Piena paku laivu regates laureātus un pulksten 22:10 griezīsim dančus kopā ar grupu “Dakota”.

Sacensībās komandas ne vien sacenšas ātrumā, bet arī demonstrē savu radošumu un saliedētību. Jautrāku pasākumu padara tas, ka laivas var tikt darbinātas tikai ar cilvēka spēka palīdzību. Domājot par nerealizētā iepakojuma otrreizēju izmatošanu un vienlaikus atbalstot vienu no atraktīvākajiem pasākumiem Jelgavā, galveno būvmateriālu, katrai komandai piešķirot vismaz 2000 piena pakas, nodrošina AS “Tukuma Piens”.

Detalizētāks noteikumu apraksts ŠEIT. Dalība pasākumā bezmaksas.

 

31. augustā kopā ar Piena paku laivu regati jau no pulksten 9 Hercoga Jēkaba laukumā svinēsim un palutināsim vēderus 19. Vispārējos Piena, Maizes un Medus svētkos, bet skvērā aiz Jelgavas kultūras nama no pulksten 11 uzzināsim kā parūpēties par savu veselību 3. Labsajūtas festivālā “ESI”.

 

 

Tāpat svētku laikā norisināsies dažādas sporta aktivitātes, bet jau no 9.30 uz Jelgavas ūdeņiem par Latvijas čempiona titulu cīnīsies labākie SUP airētāji.

Pasākumu organizē Jelgavas pilsēta un pašvaldības iestāde “Kultūra” sadarbībā ar AS “Tukuma Piens”.

Pasākuma norises laikā pilsētā paredzēti satiksmes ierobežojumi. Aicinām iepazīties ar shēmu un ievērot izvietotās ceļa zīmes!

Pasākuma apmeklētājs piekrīt, ka var tikt filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma

Foto: Jelgavas pilsēta, Ivars Veiliņš, Raitis Supe, Austris Auziņš

 

Informācija sagatavota

JPPI “Kultūra”