14 °C, 3.6 m/s, 91.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsJAUNĀ MĀCĪBU GADA ATKLĀŠANA – “ZINĪBUMS 2017”
JAUNĀ MĀCĪBU GADA ATKLĀŠANA – “ZINĪBUMS 2017”
26/08/2017

Skolēnus aicina atklāt jauno mācību gadu kopā!

Šī gada 1.septembrī, pēc pirmās skolas dienas, Jelgavas skolēni aicināti pulksten 17.00 doties uz Pasta salu, lai kopīgi nosvinētu jaunā mācību gada sākumu pasākumā “ZinīBums”. Līdz pulksten 19.00 ikviens varēs piedalīties dažādās izglītojošās un radošās aktivitātēs jeb darbnīcās, bet pēc tam turpināt svinības kopā ar grupām “Transleiteris” un “Augša”. Savukārt pulksten 16.00 pie Mītavas tilta (Jāņa Čakstes bulvāris 7) tiks atklāts pirmā grafiti mākslas festivāla “Spēka zīmes Latvijai” lielformāta sienas gleznojumu, ko veidojis mākslinieks Dainis Rudens.

Pasta salā izvietotās darbnīcas būs sadalītas astoņos mācību stundu blokos – Mūzika, Brīvstunda, Vēsture, Veselība, Mājturība, Sports, Starpbrīdis un Māksla –, kur katrā no tiem, zinātkāros skolēnus sagaidīs cits uzdevums: krustvārdu mīklas minēšana, zīmēšana, dažādu puzļu likšana, spēle ar jautājumiem par ceļu satiksmes drošības noteikumiem u.c.

Sporta darbnīcā skolēnus sagaidīs dažādas fiziskās aktivitātes, piemēram, šķēršļu josla ar dažādu sporta veidu elementiem – basketbola, vieglatlētikas, akrobātikas, futbola u.c. Jelgavas Bērnu un jaunatnes sportas skola (BJSS) būs sagatavojusi aktivitāti ar šķēršļu joslu un dažādiem sporta veidu elementiem. Interesenti varēs apskatīt un izmēģināt arī trīs sporta laivas: smailīti, kanoe, akadēmiskās airēšanas laivu. Sporta servisa centra speciālisti būs sarūpējuši dažādus līdzsvara vingrinājums, “Sportland” atmiņas spēli, sportistu atpazīšanas uzdevumus un sporta veidu meklēšanu. Sporta darbnīcā tradicinoāli ir arī Jelgavas Jaunatnes futbola akadēmijas dalība ar interesantām attiecīgā sporta veida aktivitātēm.

Visiem skolēniem būs iespēja pašiem izgatavot mūzikas instrumentus, iesaistīties improvizācijas teātra spēlē, kā arī būs iespēja apskatīt policijas dienesta automašīnas ekipējumu. Pašiem mazākajiem pasākuma apmeklētājiem būs sagatavotas Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa kontūras, kuras izkrāsojot, katrs varēs paņemt līdzi uz mājām. Par katru izpildīto uzdevumu dalībnieki saņems zīmodziņu, sakrājot visus, tos varēs apmainīt pret kādu suvenīru un piedalīties izlozēs par lieliskām balvām, kuras būs sarūpējuši darbnīcu organizatori.

Darbošanos un aktivitātes nodrošinās Latvijas Lauksaimniecības universitāte, JPPI “Sporta servisa centrs”, Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skola, Jelgavas Jaunatnes futbola akadēmija, JPPI “Jelgavas pašvaldības policija” Jelgavas bērnu bibliotēka “Zinītis”, mācību centrs “BUTS”, apvienība “Brīvprātīgie Jelgavai”, Jelgavas reģionālais tūrisma centrs, Jelgavas Jaunais teātris u.c.

Zināms, ka no pulksten 17.00 uz Pasta salas estrādes skatuves apmeklētājus priecēs programma ar muzikāliem priekšnesumiem, kuros piedalīsies popgrupa “Noslēpums”, grupa “On My Way” un Bērnu un jauniešu mūzikas kluba audzēkņi. Savukārt pulksten 19.00 uzstāsies “Transleiteris” un pulksten 20.00 – “Augša” Pasākuma izskaņā paredzētas dejas līdz pat pulksten 23.00 ar DJ Raitis Boss.

Dalība darbnīcās un ieeja koncertos bez maksas. 

 

 

Informācija: JPPI “Kultūra”, Sporta servisa centrs