3.7 °C, 4.4 m/s, 83.2 %

Ģimene

Sākumlapa JaunumiĢimeneJaunais gads Jelgavā – pulksten 00.25; sagaidīsim 2024. gadu “Mītavā” divreiz!
Jaunais gads Jelgavā – pulksten 00.25; sagaidīsim 2024. gadu “Mītavā” divreiz!
27/12/2023

Turpinot pilsētas tradīciju, gadumijas īpašo svētku mirkli atkal varēsim sagaidīt kopā. 31. decembrī pulksten 23 jelgavnieki un pilsētas viesi aicināti uz brīvdabas koncertzāli “Mītava” Pasta salā, lai muzikālā gaisotnē aizvadītu 2023. gadu un sagaidītu jauno – 2024. – gadu. Arī šoreiz Jelgavā tas būs iespējams divreiz – pusnaktī kopā ar visu Latviju un pēc Jelgavas laika jeb 25 minūtes vēlāk.

“Kopā ar visu Latviju pusnaktī sagaidīsim 2024. gadu, bet pēc tam sāksies atskaite līdz pulksten 00.25, kad jauns gads oficiāli iestāsies arī Jelgavā. Zeme, griežoties ap savu asi, diennaktī izdara vienu pilnu apgriezienu, ik pa brīdim šķērsojot kādu no meridiāniem. Latviju šķērso astoņi meridiāni, līdz ar to vietējais laiks dažādās valsts vietās atšķiras no vidējā pieņemtā. Jelgavā meridiāns šķērso Svētās Trīsvienības baznīcas torni, un jauns gads iestājas 25 minūtes pēc pusnakts,” stāsta pašvaldības iestādes “Kultūra” vadītāja vietnieks Ivars Pirvics.

Koncertzālē uz lielā ekrāna tiks demonstrēts video, kas ļaus atcerēties un virtuāli atgriezties nozīmīgākajos 2023. gada notikumos Jelgavā, kā arī varēs noklausīties Jelgavas domes priekšsēdētāja Andra Rāviņa un valsts augstāko amatpersonu Jaungada apsveikumus.

Par svētku noskaņu gadumijas svētkos rūpēsies grupa “Jelgava Festival Band”. Uz skatuves muzicēs solists Ingus Vidiņš, soloģitārists Mikus Ģērmanis, basģitāriste Elza Kanceviča, pie taustiņiem – Kārlis Krūmiņš, pie bungām – Laura Roščina. Grupas izpildījumā pasākuma apmeklētāji varēs baudīt gan latviešu deju mūzikas hitus, gan arī rokmūzikas klasiku.

Jāpiebilst, ka pasākuma vietā darbosies mobilā kafejnīca.

Vienlaikus, rūpējoties par drošību, organizatori atgādina, ka pirotehnikas ienešana un izmantošana Pasta salas teritorijā nav atļauta.

Solidarizējoties ar Latvijā dzīvojošajiem Ukrainas civiliedzīvotājiem, kā arī ņemot vērā kaitējumu, ko uguņošana rada dzīvniekiem un dabai, aicinām iedzīvotājus atturēties no pirotehnikas izmantošanas citviet pilsētā. Valsts policija atgādina, ja esat izlēmuši svētkos izmantot pirotehnikas izstrādājumus, tie ir jāiegādājas tikai tādos uzņēmumos, kam ir izsniegta atbilstoša licence, kā arī pirotehnikas izstrādājumi jālieto ievērojot visus drošības noteikumus un jābūt īpaši piesardzīgam. Uguņošanas veidošana ir jāuztic vienam cilvēkam, kurš savlaicīgi iepazīstas ar visu izstrādājumu lietošanas instrukciju un iekārto norises vietu, kā arī seko līdzi drošības noteikumu ievērošanai salūta laikā. Gadījumā, ja pirotehnikas raķetes nav nostrādājušas, tās atkārtoti neaizdedziniet! Bērni nedrīkst atrasties tiešā pirotehnisko izstrādājumu palaišanas vietā, turēt tos rokās vai aizdedzināt.

Svētku laikā jāatceras arī par savu mājdzīvnieku drošību – uguņošanas radītais troksnis bieži vien satrauc un pārbiedē mājdzīvniekus, tādēļ ir būtiski viņus neatstāt vienus pašus bez uzraudzības.

Ja tomēr notikusi nelaime un ir nepieciešama operatīvo dienestu palīdzība, nekavējoties zvaniet uz tālruņa numuru 112!

Jaungada sagaidīšanas svinības koncertzālē turpināsies līdz pulksten 1.30.