16.4 °C, 1.9 m/s, 96.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaJaunajā gadā – jauni žurnāli
Jaunajā gadā – jauni žurnāli
16/01/2020

Sākoties jaunam gadam, Jelgavas pilsētas bibliotēka un tās filiāles saviem lasītājiem piedāvās jaunus žurnālus. Vairāku izdevumu jaunākie numuri paredzēti dažādu vecumu un interešu lasītājiem.

Vēstures interesenti bibliotēkā var novērtēt jaunāko “Nezināmo kara vēstures” numuru. Tajā apskatīts, kādēļ vācu armija 1941. gadā apstājās Maskavas pievārtē, kā izkalt izcilu zobenu un kādēļ pasaules karstajos punktos gadiem ilgi nav izdevies atjaunot mieru? Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem lasītāji var rast vienīgajā militārajai vēsturei veltītajā žurnālā. Savukārt vairāk par tehniskām tēmām var uzzināt žurnālā “Kā tas strādā”. Ilustrētajā izdevumā aprakstītas inovācijas zinātnē un tehnikā, dabā un kosmosā, transportā, ķīmijā un medicīnā, vienlaikus apskatot vēstures un nākotnes tehnoloģijas.

Jaunums Jelgavas pilsētas bibliotēkā ir arī populārā “Ievas veselība”, kas agrāk bija atrodama tikai filiāļu plauktos. Tas ir lasītākais divnedēļu žurnāls par veselības tēmām, kurā lasītājus konsultē labākie ārsti Latvijā. Tikmēr atslodzdei noderīgs būs žurnāls “100 labi padomi”, kurā pastāstīts, kā pagatvot visgardākos pīrāgus, iekārtot krāšņāko dārzu un omulīgākās mājas. Jelgavas pilsētas bibliotēka saviem lasītājiem piedāvās arī izdevumu krievu valodā “Дарья. Биография”, kurā var atrst daudz interesanta par pasaulē zināmu cilvēku dzīvesstāstiem.
 
Bērnu bibliotēkas “Zinītis” mazie lasītāji tiks iepriecināti ar “National Geographic for kids” angļu valodā, kurā saistoši un vienkāršā valodā var lasīt par dabu un dzīvniekiem. Vēl bērnu bibliotēkā var lasīt arī izdevumu “Copes lietas”, kas sagādāts, lai arī tētiem būtu ko palasīt, kamēr bērni pavada laiku bibliotēkā.
 
 

Foto: Latvijas Nacionālā bibliotēla

 

Informācija: Jelgavas pilsētas bibliotēka