14.5 °C, 0.9 m/s, 95.4 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaJaunāko klašu skolēnus aicina piedalīties radošo darbu konkursā “Mana veselīgā ēdienkarte”
Jaunāko klašu skolēnus aicina piedalīties radošo darbu konkursā “Mana veselīgā ēdienkarte”
17/04/2024

Skolēnus no 1. līdz 4. klasei aicina paust savas zināšanas par veselīgu uzturu, piedaloties radošo darbu konkursā “Mana veselīgā ēdienkarte”. Lai piedalītos konkursā, klases audzinātājam vai citam izglītības iestādes pārstāvim, līdz 22. aprīlim jāaizpilda elektroniskā pieteikuma anketa, savukārt radošie darbi jāiesniedz līdz 30. aprīlim.

Konkurss organizēts kā viena no programmas “Piens un augļi skolai” aktivitātēm. Tā mērķis ir radošu un izglītojošu aktivitāšu veidā informēt skolēnus par piena un augļu pozitīvo ietekmi uz veselību un labsajūtu, kā arī veicināt veselīgu paradumu ieviešanu un nostiprināšanu jau bērnībā.

Visai klasei kopā jāveido radoši darbi vai projekti, kas attēlo viņu izpratni par veselīgu ēdienkarti. Tie var būt gan zīmējumu kopums, kolāžas, fotokolāžas, komiksi, gan jebkuri citi veselīgu uzturu atspoguļojoši vizuālie darbi. Skolēni var brīvi izvēlēties, kā atspoguļot savus radošos darbus, piemēram, radot tematiskās ēdienkartes par sezonālajiem produktiem, krāsu daudzveidību uzturā u.c.

Radošie darbi līdz 30. aprīlim jānosūta uz epastu konkurss@vatp.lv vai jānogādā nodibinājumam “Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā”. Plašāka informācija par konkursu pieejama ŠEIT.

Paredzēts, ka iesniegtos darbus no 1. līdz 3. maijam vērtēs žūrija, pirmo trīs vietu ieguvējus nosakot divās klašu grupās: 1.–2. klase un 3.–4. klase. Konkursā saņemtie darbi būs nodoti arī skatītāju vērtējumam sociālo mediju platformā Facebook.com, lai noskaidrotu skatītāju simpātiju. Konkursa rezultāti tiks publicēti “Piens un augļi skolai” tīmekļa vietnē, nosūtīti visām reģistrētajām klasēm uz pieteikumā norādīto kontaktinformāciju, kā arī sociālo tīklu kontos “Facebook” un “Instagram”.

No Zemgales reģiona skolām 1. vietas ieguvušās klases dosies ekskursijā uz zemnieku saimniecību “Rudeņi” vai Mini Zoo ”Lauku sēta”, 2. un 3. vietu ieguvēji balvā saņems galda spēles, savukārt simpātiju balvu ieguvusī klase – ar skolēnu vārdiem apdrukātas ūdens pudeles.

Konkursa laikā notiks arī divi atbalsta vebināri. Tajos būs iespējams uzzināt noderīgu informāciju par veselīgu uzturu, kā arī uzdot jautājumus konkursa organizatoriem. Par vebināru norises datumiem informācija būs pieejama tīmekļa vietnē “Piens un augļi skolai” www.piensaugliskola.lv  un sociālo mediju tīklos “Facebook.com”, “Instagram”.

Radošo darbu konkursu organizē Lauku atbalsta dienests sadarbībā ar nodibinājumu “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks”.