-2.1 °C, 5.2 m/s, 90.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJaunie biznesa līderi no Jelgavas sacenšas Eiropas finālā
Jaunie biznesa līderi no Jelgavas sacenšas Eiropas finālā
21/07/2008

Skolēnu mācību firma „Nota Bene” pēc uzvaras SMF Nacionālajā finālā 2008. gada 15. maijā

Jau 5. gadu pēc kārtas Junior Achievement – Young Enterprise rīkotajā Eiropas skolēnu mācību firmu (SMF) konkursā piedalīsies arī Latvijas Skolēnu mācību firma. Šogad Latviju pārstāvēs komanda „Nota Bene” no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas.
Firmas „Nota Bene” dibinātājas, Vineta Peimane, Elīna Miķelsone un Kristīne Stanga, kā savu biznesa ideju ir izvēlējušās interesantu sērkociņu kastīšu dizaina veidošanu un jaunu funkciju atrašanu sērkociņu kastītēm. Komandas konsultante visa mācību gada garumā bija ekonomikas skolotāja Inta Jorniņa.

Eiropas SMF fināls norisināsies no 24. līdz 27. jūlijam Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā, uz kurieni Nota Bene dosies pateicoties – SEB, Jelgavas Domes, Jelgavas Reģionālā Pieaugušo izglītības centra, Jelgavas izglītības pārvaldes, Sidrabenes pagasta padomes, Penkules pagasta padomes, SIA Kanclers, SIA Lano Serviss, SIA Lāči, SIA Alis, SIA Aleja D, Latvijas institūta, SIA Eurosign, Četri balti krekli, SIA Laine, grupas Prāta Vētra, Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas, SIA Jelgavas Tipogrāfijas, advokātu biroja Glimstedt un partneri, Latvijas Darba devēju konfederācijas, A/S Tallink Latvia, Workingday Latvija un Lattelekom, kā arī Skaidrītes Bukbardes, Margaritas Zinovjevas, Birutas Ķempeles, Ilzes Osītes, Solvitas Romanovas, Viktorijas Romanovas un Pētera Uzuļa atbalstam.
Konkursā piedalīsies komandas no 30 Eiropas valstīm. Lai noskaidrotu labākās Skolēnu mācību firmas un pasludinātu uzvarētājus, komandām būs gan jāprezentē savs stends, gan jāuzstājas 500 cilvēku plašas auditorijas priekšā, gan arī jāatbild uz žūrijas, kuras sastāvā ir biznesa elites pārstāvji no visas Eiropas, jautājumiem.
Konkursu Latvijā jau 14. gadu organizē biedrība Junior Achievement – Latvija , kas nodarbojas ar biznesa izglītības veicināšanu un apmācību Latvijas skolās, kā arī biznesa ideju popularizēšanu jauniešu vidū. Šogad konkursā piedalījās 199 jaunie uzņēmumi, iesaistot vairāk kā 900 jauniešus.
„Skolēnu mācību firma” ir mācību nolūkos dibināts uzņēmums, kas nodarbojas ar reālu uzņēmējdarbību – ražo preces, sniedz pakalpojumus, veic firmas finanšu analīzi un grāmatvedību, mācās iekarot tirgu, pārbauda savas spējas vadīt un darboties komandā, gūst pieredzi un peļņu. Unikālā pieredze, ko jauniešu gūst šajā programmā, ir reāls pamats, lai domātu par sava biznesa uzsākšanu nākotnē.
SMF programmas potenciālu pierāda personāla atlases uzņēmuma „Workingday Latvija” vadītāja Tomasa Barilo iegūtais tituls „Eiropas Gada Jaunais uzņēmējs” Junior Achievement – Young Enterprise Europe šī gada 15. maijā rīkotajā konkursā Eiropas jaunajiem uzņēmējiem – SMF programmas absolventiem.

Informāciju sagatavoja
Jānis Grandāns,

Junior Achievement- Latvija mārketinga vadītājs
Tālr. 67339656, mob. tālr. 29908119
,