19.7 °C, 2.2 m/s, 96.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJaunieši apgūst drošu velobraukšanu
Jaunieši apgūst drošu velobraukšanu
27/09/2006

«Domes Ziņās» jau esam informējuši par projektu satiksmes drošība pie skolām, kura gaitā izveidoti trīs velobraukšanas apmācības laukumi pie 4. pamatskolas un 6. vidusskolas. Tagad projekta gaitā izdodas arī trīs apmācības grāmatas, kas ļaus gan pedagogiem, gan skolēniem arī klasē un vēlāk pastāvīgi apgūt zināšanas drošai velobraukšanai. Vienā no grāmatām ietverta mācību programma skolēniem, otrā – pedagogiem, bet trešajā grāmatā atrodami testi, kas ļauj pārbaudīt iegūtās zināšanas. Visu grāmatu saturu izstrādājuši ceļu satiksmes drošības speciālistes – Dž. Eglīte. un V.Kjaspere. Katra no tām izdota 3000 eksemplāros un jau nogādāta Jelgavas skolās. Grāmatu mērķauditorija ir 4. līdz 6. klašu skolēni, jo sasniedzot 12 gadu vecumu jauniešiem ir iespēja iegūt velosipēda vadītāja apliecību. Jau iepriekš iegūtās zināšanas bērniem ļaus šim solim sagatavoties labāk un vēlāk pašiem būt pārliecinātākiem uz ceļa, braucot ar velosipēdu, kā arī neradīt nepatīkamas situācijas citiem satiksmes dalībniekiem.
Pagājušajā nedēļā bērniem un jauniešiem bija vēl kāda iespēja pārbaudīt savu velobraukšanas prasmi. Eiropas Mobilitātes nedēļas ietvaros tika rīkotas drošas velobraukšanas sacensības, kas risinājās jau iepriekš pieminētā projekta izveidotajā veloapmācības laukumos pie Jelgavas 4. pamatskolas. Sacensību pirmajā daļā bija jāpilda zināšanu pārbaudes tests velobraukšanas satiksmes noteikumos, bet izglītojošai daļas sekoja veiklības disciplīnas – «bremzēšanas precizitāte», slaloms un precizitātes brauciens pa apli. Šo sacensību laikā, skolēniem bija iespēja apgūt iemaņas un prasmes velosipēda vadīšanā gan pilsētas ielās, gan pārvarot dažādus šķēršus.

Šis pasākums tika rīkots ar ES programmas Interreg III B projekta «Baltic Sea Cycling» atbalstu. Projekts veltīts velotransporta attīstībai pilsētās apkārt jūrai, kura ietvaros tiek analizēta riteņbraukšanas attīstības iespējas Baltijas jūras reģiona vidēja izmēra pilsētās, tādējādi veicinot reģiona konkurētspēju. Riteņbraukšana ir videi labvēlīgs transporta veids, kurš var piesaistīt pilsētai visu profesiju pārstāvjus un veicināt zaļo zonu izveidi pilsētās. Projekta mērķis ir integrēt riteņbraukšanu pilsētu transporta sistēmā. Projekta ietvaros Jelgavā jau izvietotas sešas velonovietnes, bet tuvākajā laikā tiks izvietotas vēl trīs velonovietnes pie pilsētas sabiedriskām iestādēm. Projektu plānots realizēt līdz 2007. gada 30. jūnijam.

Informāciju sagatavoja
pašvaldības aģentūras «Pilsētsaimniecība» projektu-iepirkumu speciāliste
Daina Done