-4.4 °C, 0.9 m/s, 92.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJaunieši interesējās par pašvaldības darbu
Jaunieši interesējās par pašvaldības darbu
04/04/2012

3. aprīlī Jelgavas pilsētas pašvaldībā viesojās Jelgavas 6. vidusskolas 12. klases skolēni, kuriem bija iespēja iepazīties ar Jelgavas pilsētas pašvaldības darbu un domes ēkas vēsturi.

Foto: Ivars Veiliņš

3. aprīlī Jelgavas pilsētas pašvaldībā viesojās Jelgavas 6. vidusskolas 12. klases skolēni, kuriem bija iespēja iepazīties ar Jelgavas pilsētas pašvaldības darbu un domes ēkas vēsturi.
 
Ar skolēniem tikās Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Aigars Rublis, kurš jauniešiem pastāstīja par pašvaldības darbu, struktūru, domes kompetenci un pašvaldības iestādēm, kā arī atbildēja uz skolēnu jautājumiem.
Skolēnus interesēja kārtība, kā var kļūt par domes deputātu, pilsētas simbolika, kā darbojas novērošanas kameras pilsētā un kālab tās uzstādītas. Vēl jaunieši vēlētos, lai Jelgavā būtu kinoteātris.
 
Skolēni apmeklēja pilsētas domes priekšsēdētāja Andra Rāviņa kabinetu un apskatīja domes priekšsēdētāja amata ķēdi, kā arī domes sēžu zālē izmantoja iespēju pasēdēt domes deputātu krēslos un iepazinās ar Klientu apkalpošanas centra darbu.
 
Skolēni apgalvo, ka, neskatoties uz to, ka Jelgavā ir ļoti attīstīta kultūras sfēra un bagātīga vēsture, pilsētā ir pārāk maz kultūras un atpūtas centru, kuros jaunieši varētu pavadīt savu brīvo laiku, toties uzsver, ka Jelgavas pilsētas iedzīvotājiem būtu jālepojas ar savas pilsētas izskatu un sabiedrisko pasākumu daudzveidību un to, ka Jelgavai ir pat savi īpašie ēdieni „Hercoga bura” un „Šarlotes skūpsts”.
 
Šādas ekskursijas skolēniem pilsētas pašvaldībā tiks organizētas arī turpmāk – par tām var interesēties Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību sektorā, zvanot pa tālruni 63005558 un rakstot e-pastu uz adresi: .
 
 
Informācija sagatavota
Sabiedrisko attiecību sektorā