17.2 °C, 3.6 m/s, 72.5 %

Jaunieši

Sākumlapa JaunumiJauniešiJaunieši šodien aicināti piedalīties Eiropas vēlēšanu ģenerālmēģinājumā
Jaunieši šodien aicināti piedalīties Eiropas vēlēšanu ģenerālmēģinājumā
17/04/2024

Turpinot Eiropas Jaunatnes nedēļas pasākumus Jelgavā, šodien, 17. aprīlī, pulksten 16 Jelgavas jauniešiem ir iespēja piedalīties spēlē “Eiropas vēlēšanu ģenerālmēģinājums”, kas notiks jauniešu centrā Skolotāju ielā 8. Spēlē paši jaunieši varēs iejusties deputāta kandidāta ādā, izveidot savu partiju un iepazīstināt citus ar savu priekšvēlēšanas programmu.

Ar šīs spēles palīdzību jaunieši varēs iepazīt dažādu vēlētāju lomas un katras balss nozīmīgumu vēlēšanās. Spēle “Eiropas vēlēšanu ģenerālmēģinājums” izveidota, lai soli pa solim palīdzētu iepazīt vēlēšanu procesus: kā iesniedz partiju sarakstus? Kad notiek vēlēšanas? Cik deputātu no Latvijas tiks ievēlēti šogad? Kādas ir prasības priekšvēlēšanas kampaņām?

Spēlē arī paši jaunieši varēs izspēlēt vēlēšanu scenāriju, mācoties uzklausīt dažādus viedokļus, kā aicināt ģimeni un draugus doties uz Eiropas parlamenta vēlēšanām, atrodot tieši viņiem piemērotus argumentus. Pēc spēles paredzēta diskusija “Kāpēc balsot Eiropas Savienības vēlēšanās?”

Bet 19. aprīlī pulksten 17 jauniešu centrā “Špaktele” Pasta ielā 44 paredzēts noslēdzošais Eiropas Jaunatnes nedēļas pasākums – kahoot spēļu vakars “Eiropas Parlamenta vēlēšanas”.

Eiropas Jaunatnes nedēļa ir Eiropas Komisijas pasākums, kas tiek rīkots reizi divos gados. Šogad tā Latvijā un citviet Eiropā norisinās no 12. līdz 19. aprīlim. Tā veltīta aktīvai pilsoniskajai līdzdalībai un tās vadmotīvs ir “Jauniešu redzējums”. Jaunatnes nedēļa norisinās divus mēnešus pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām, līdz ar to īpaša uzmanība tiek pievērsta demokrātijai un vēlēšanu procesam.