15.1 °C, 1.2 m/s, 93.9 %

Ģimene

Sākumlapa JaunumiĢimeneJaunie velobraucēji aicināti pieteikties “Jauno satiksmes dalībnieku forumam”
Jaunie velobraucēji aicināti pieteikties “Jauno satiksmes dalībnieku forumam”
13/04/2024

Skolēni no 9 līdz 12 gadiem aicināti pieteikties velosacensībām “Jauno satiksmes dalībnieku forums”, kas Latvijā startēs ar devīzi #braucdroši. Plānots, ka Jelgavas pilsētas un novada velobraucējiem sacensības notiks 10. maijā pulksten 11 Jelgavas 4. sākumskolā, Pulkveža O. Kalpaka ielā 34.

Jauno satiksmes dalībnieku foruma mērķis ir iedrošināt skolēnus kļūt par zinošiem, prasmīgiem un atbildīgiem jaunajiem satiksmes dalībniekiem. Tas notiks četrās kārtās, no tām 1. kārta norisināsies no 29. aprīļa līdz 17. maijam, kad notiks 27 reģionālās sacensības Latvijā, tostarp Jelgavā. Pēc 1. kārtas noteiks tos 196 labākos jaunos satiksmes dalībniekus, kuri 31. maijā Rīgā. Biķernieku kompleksajā sporta bāzē piedalīsies finālā (2. kārtā). Savukārt 3. kārtas noslēgumā izvēlēsies četrus dalībniekus (divas meitenes un divus zēnus) ar visaugstāko vērtējumu, kurus iekļaus Latvijas izlases sastāvā, lai 19. – 22. septembrī pārstāvētu Latviju Starptautiskās Automobiļu federācijas Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensībās Parīzē (Francija).

Sacensību laikā, piedaloties dažādos teorētiskos un praktiskos pārbaudījumos, skolēni apgūs zināšanas par satiksmes drošību un noteikumiem, pirmās medicīniskās palīdzības sniegšanu, velosipēda uzbūvi, kā arī pilnveidos savas velosipēda vadīšanas prasmes.

Lai reģistrētos sacensībām, skolotājam vai trenerim ir jāaizpilda reģistrācijas anketa. Reģistrācija noslēgsies ne vēlāk kā divas dienas pirms sacensību sākuma. Katram pieteiktajam dalībniekam ir obligāti nepieciešama arī vecāku/likumisko aizbildņu atļauja dalībai sacensībās, kas jāiesniedz organizatoriem sacensību dienā.

Plašāka informācija par Jauno satiksmes dalībnieku forumu pieejama šeit:

Jauno satiksmes dalībnieku forumu kopš 1993. gada organizē Ceļu satiksmes drošības direkcija sadarbībā ar Latvijas Automoto biedrību. Tā mērķis ir atbalstīt un iedrošināt skolēnus kļūt par zinošiem, prasmīgiem un atbildīgiem jaunajiem satiksmes dalībniekiem.

Atgādinām, ka sasniedzot vecumu, kad atļauts patstāvīgi doties ceļu satiksmē ar velosipēdu, ir jābūt apgūtām nepieciešamajām zināšanām un iemaņām, jāprot atpazīt potenciāli bīstamas situācijas un jāspēj rīkoties tā, lai neapdraudētu nedz savu, ne citu drošību.