-3.4 °C, 3.8 m/s, 91 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJauniešiem plašas iespējas gūt pieredzi Eiropā kā brīvprātīgajiem
Jauniešiem plašas iespējas gūt pieredzi Eiropā kā brīvprātīgajiem
05/03/2009

Pēdējo trīs mēnešu laikā Zemgales NVO Centrs ir pamanījis jaunu tendenci jauniešu vidū – arvien vairāk tiek meklētas iespējas pilnveidot sevi nevalstisko organizāciju sektorā, interesējoties par iespējām, ko sniedz Eiropas Komisijas programmas jauniešiem vecumā no 18 – 30 gadiem Eiropas brīvprātīgā darba programmā.

„Jaunietim tā ir iespēja pilnveidot savu personību un gūt savu pirmo darba pieredzi Eiropas līmenī vai gluži vienkārši iemācīties kādu valodu. Pašreizējā situācijā jaunieši tiecas izbēgt no negatīvās gaisotnes, kas valda sabiedrībā, un Eiropas brīvprātīgais darbs ir iespēja ne tikai pašiem gūt pieredzi, bet arī strādāt sev interesējošā jomā. Pie tam visas izmaksas sedz Eiropas Komisija un jaunietim nav jāiegulda savas finanses,” programmas popularitāti skaidro Zemgales NVO Centra valdes priekšsēdētājs Uldis Dūmiņš.

Zemgales NVO Centrs, reaģējot uz pēdējā laika jauniešu aktīvo pieprasījumu, ceturtdien, 12.martā plkst. 15.00 Zemgales NVO Centra birojā Jelgavā, Lielā ielā 15-2 rīko informatīvo semināru par Eiropas brīvprātīgo darbu. Aicināts ir ikviens interesents vecumā no 18 līdz 30 gadiem. Lai iegūtu vairāk informācijas par programmu, jaunieši tiek aicināti zvanīt uz Zemgales NVO centru t. 63021910 vai griezties personīgi birojā.

Eiropas brīvprātīgais darbs ir Eiropas Komisijas neformālās izglītības programmas „Jaunatne darbībā” apakšprogramma, kuras ietvaros jaunieši vecumā no 18-30 gadiem var doties veikt brīvprātīgo darbu uz jebkuru Eiropas valsti no 6–12 mēnešiem. Projekta tēmas ir ļoti dažādas – vide, māksla, kultūra, piederība Eiropai, sociālie jautājumi, sports, jaunatnes politika, brīvā laika aktivitātes, mēdiji, komunikācija u.c. Jauniešiem 100% apmērā tiek apmaksāti ceļa izdevumi, uzturēšanās izdevumi, apdrošināšana un valodas kursi. Papildus tam brīvprātīgais saņem nelielu kabatas naudu, kuras apjoms ir atkarīgs no valsts, kurā Eiropas brīvprātīgais darbs notiek. Programmu uzrauga Eiropas Komsija.

Zemgales NVO atbalsta centra administratīvo darbību 2009. gadam finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta ietvaros, un Latvijas valsts ar Sabiedrības integrācijas fonda starpniecību (darbības nosaukums „Zemgales NVO atbalsta centrs”, projekta Nr. 2007.NVOF1.1/5-8/J/14-2009).