24.7 °C, 3.6 m/s, 54.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaJauniešiem vasarā pieejamas vairāk nekā 60 brīvprātīgā darba iespējas Eiropā
Jauniešiem vasarā pieejamas vairāk nekā 60 brīvprātīgā darba iespējas Eiropā
09/06/2022

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina jauniešus vecumā no 18 līdz 30 gadiem izmantot plašu brīvprātīgā darba iespēju klāstu visā Eiropā.

Programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” mērķis ir veicināt solidaritāti un uzlabot jauniešu kompetences, risinot vietējai sabiedrībai aktuālus izaicinājumus. JSPA norāda, ka “Eiropas Solidaritātes korpuss” datubāzē vasaras periodā pieejami ap 60 piedāvājumi brīvprātīgajam darbam vairāk nekā 20 dažādās valstīs, piemēram, Grieķijā, Turcijā, Portugālē, Francijā, Itālijā, Spānijā u.c. Arī piedāvāto tēmu klāsts ir daudzveidīgs, kas sniedz iespēju katram atrast sev atbilstošāko – sākot no vides ilgtspējas un zaļā dzīvesveida līdz kultūras un sporta jautājumiem. Skatoties brīvprātīgā darba iespējas svarīgi ir izvēlēties sadaļu, kas domāta tieši jauniešiem – tad būs redzami pieejamie piedāvājumi. Savukārt reģistrējoties un izveidojot savu profilu, būs iespēja pieteikties konkrētiem interesējošiem projektiem. Līdz šim datubāzē reģistrējušies 3454 jaunieši no Latvijas. Datubāzē var reģistrēties jaunieši no 17 gadu vecuma, taču pieteikties brīvprātīgā darba projektiem – vecumā no 18 līdz 30 gadiem. Jaunieši, kuri vēlās doties brīvprātīgajā darbā aicināti iepazīties ar informāciju mājaslapā www.pieredzet.lv.

 

Organizāciju datubāzē iespējams izvēlēties atbalsta organizāciju, kas atrodas Latvijā un palīdzēs sagatavoties ārzemju brīvprātīgā darba pieredzei. Ja jaunietis izvēlējies darboties brīvprātīgā darba grupā, tad atbalsta organizācija nav nepieciešama. Šobrīd organizāciju datubāzē atrodamas 5448 organizācijas, tajā skaitā 183 no Latvijas.

 

Jaunietis var izvēlēties brīvprātīgā darba aktivitātes veikt individuāli vai grupās. Individuālā brīvprātīgā darbā ir iespēja iesaistīties organizāciju, kas sniedz labumu vietējai kopienai, darba ikdienā. Tā ilgums ir no diviem līdz 12 mēnešiem, taču atsevišķos gadījumos, piemēram, personām ar ierobežotām iespējām – no divām nedēļām līdz 12 mēnešiem. Savukārt brīvprātīgais darbs grupās ilgst no divām nedēļām līdz diviem mēnešiem, un dalībniekam ir iespēja darboties desmit līdz 40 brīvprātīgo grupā no vismaz divām dažādām valstīm.

 

Brīvprātīgajā darbā var doties bez maksas un brīvprātīgais par to nesaņem atlīdzību. Tomēr brīvprātīgajiem, kas piedalās programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” aktivitātēs, tiek segti ceļa izdevumi uz izvēlēto valsti, uzturēšanās izdevumi, sabiedriskā transporta biļetes u.c. Papildu tiek nodrošināta veselības un dzīvības apdrošināšana, kabatas nauda personīgajiem izdevumiem, sagatavošanās un izaugsmes mācības, kā arī vietējās valodas apguves kursi. Jauniešiem ar īpašām vajadzībām, piemēram, invaliditāti, tiek segtas arī ar to saistītās izmaksas. Pēc brīvprātīgā darba veikšanas dalībnieki saņem Youthpass sertifikātu par iegūtajām kompetencēm, kas kalpos kā vērtīgs papildinājums CV.

 

Jāpiebilst, ka 2022. gadā brīvprātīgā darba un solidaritātes projektu aktivitātēm programmas laikā Latvijai atvēlēti 1,4 miljoni eiro. 2021. gadā 78 Latvijas jaunieši devās uz ārvalstīm veikt brīvprātīgo darbu. Populārākie galamērķi Latvijas jauniešiem brīvprātīgā darba veikšanai bija Grieķija, Itālija, Gruzija un Horvātija. Plašāka informācija par programmu, tās projektu konkursiem un dalību tajos ir pieejama mājaslapā www.jaunatne.gov.lv.

 

 

Foto un informācija: Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra