15.6 °C, 3 m/s, 72.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaJauniešu centrā skatāma zīmējumu izstāde “Pūkainā brīvība”
Jauniešu centrā skatāma zīmējumu izstāde “Pūkainā brīvība”
20/05/2022

Turpinot aizsākto izstāžu ciklu “YouthStyle”, Jelgavas jauniešu centrā no 24. maija līdz 20. jūnijam skatāma Jelgavas Tehnikuma 3. kursa Daniila Antunoviča kaķu zīmējumu izstāde “Pūkainā brīvība”.

Šoreiz Jelgavas jauniešu centrā, Skolotāju ielā 8 ir skatāma Daniila Antunoviča kaķu zīmējumu izstāde, jaunais mākslinieks stāsta, ka zīmēšana viņam nav tikai hobijs. “Man nepatīk zīmēt. Tas izklausās absurdi, jo esmu mākslinieks un man tam vajadzētu patikt a priori. Man māksla nav hobijs, laika pavadīšanas veids, bet gan absolūti intīms process. Savas dziļākās jūtas varu droši uzticēt papīram. Tas spēj uzsūkt visas sāpes, kuras es sevī glabāju. Tāpēc es iegrimu līniju, krāsu un ēnu jūrā. Kāpēc kaķi? Tas ir ļoti vienkārši, cilvēki tos nenovērtē. Mums šķiet, ka tie spēj tikai gulēt un ēst, un nogrūst no galda vāzi. Bet vai esat kādreiz domājuši, kas viņiem lika to darīt? Lai gan šie radījumi ir faunas pārstāvji un cilvēkam pār viņiem ir intelektuālas priekšrocības, vienā lietā mēs tomēr esam viņiem zemāki, viltībā. Kaķi ir absolūti brīvi un brīvi domājoši radījumi, kas cilvēkam ir retums. Kaķis neatnesīs čības, neapsēdīsies pēc komandas un neatnesīs bumbu. Viņi to dara tikai savā labā, kā īsti pirāti. Jūs nevarat likt viņiem sevi mīlēt, pat nemēģiniet. Ja kaķis Jūs mīl, tad esat to ārkārtīgi pelnījis un varat ar to lepoties. Tāpēc iesaku ieskatīties viņiem acīs un padomāt, kā esat pelnījuši viņu mīlestību,” tā Daniils.

 

Arī citiem pilsētas jauniešiem ir iespēja parādīt savu hobiju, saņemot jauniešu centra atbalstu izstādes organizēšanā. Tās var būt skices, karikatūras, zīmējumi, gleznas, batikojumi vai citi hobija izpausmes veidi. Lai pieteiktos izstādei un saņemtu atbalstu tās rīkošanā, jāpiesakās pa e-pastu jelena.grisle@sc.jelgava.lv.

 

 

Foto un informācija: iestāde “Sabiedriskais centrs”