23.4 °C, 1.8 m/s, 60.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasākumiJauniešu koris “Balsis” koncertsēriju noslēgs Jelgavā
Jauniešu koris “Balsis” koncertsēriju noslēgs Jelgavā
21/08/2020

Uzsākot jaunu vasaras koncertsēriju, jauniešu koris “Balsis” no Rīgas diriģenta Inta Teterovska vadībā savu 34. sezonu atklās ar kormūzikas koncertiem “Lielupes balsis”, kas dziedātājus Lielupes plūdumā četrās dienās un 10 bezmaksas koncertos vedīs no Bauskas līdz Jelgavai. Koncertsērijas kulminācija būs koncerts Jelgavā, kas 30. augustā pulksten 18 izskanēs Jelgavas dzelzceļa stacijā.

Kā stāsta kora mākslinieciskais vadītājs diriģents I.Teterovskis, koncertsērija būs lielisks emociju ceļojums gan koristiem, gan klausītājiem. Koncerti tiks aizvadīti Lielupes abos krastos, vedot kormūziku uz vietām un ēkām, kur tā, iespējams, līdz šim izskanējusi maz vai nepavisam. “Koristiem šī ir tāda kā vasaras nometne, kas kopā tiek pavadīta pastāvīgā kustībā. “Lielupes balsis” ir turpinājums “Daugavas balsī – tas bija mūsu septiņus gadus ilgs projekts, kas katru gadu augusta beigās izvērtās par fantastisku piedzīvojumu. Tieši Lielupe šogad pēc ilgāka pārtraukuma izvēlēta, balstoties Ineses Zanderes un Raimonda Paula ciklā “Dziesmas par Latvijas upēm”, kas arī ir mūsu repertuārā,” skaidro diriģents.

 

Tāpat kā agrākajās koncertsērijās, arī šogad koristi paši dosies ceļā pa apdziedātās upes ūdeņiem. Ceļš līdz pat Tetelei tiks mērots laivās, airējot pašu spēkiem, bet no Teteles līdz Jelgavai koristi peldēs ar kuģīti. Laivošana viņiem būs izaicinājums, ņemot vērā, ka pirmajās trīs dienās tiks aizvadīti trīs koncerti dienā. Tie gan šoreiz nenotiks uz ūdens, bet baznīcās, muižās un citās pieturvietās pilsētās un lauku teritorijās.

 

Noslēguma koncerts 30. augustā izskanēs Jelgavas dzelzceļa stacijā, kas izvēlēta galvenokārt ēkas vēstures un akustikas dēļ. “Mums ir liela pieredze ar dziedāšanu stacijās, kas ierasti Latvijā ir fantastiskas vēsturiskas ēkas ar plašām hallēm un labu akustiku. Savā ceļojumā liekam uzsvaru arī uz kultūrvēsturisko mantojumu, atgādinām, ka vajag izzināt mūsu zemes vēsturi. Jelgavas dzelzceļa stacija ir otra lielākā Latvijā, un tā būs arī mūsu ceļojuma pēdējā pietura šovasar. Savukārt nākamvasar, turpinot ceļojumu pa Lielupi līdz jūrai, atkal atgriezīsimies Jelgavā ar koncertu,” tā I.Teterovskis. Viņš piebilst, ka Jelgavas koncerta norise būs atkarīga no klausītāju skaita, lai tiktu ievērotas epidemioloģiskās drošības prasības. Ja apmeklētāju nebūs daudz, koncerts notiks stacijas zālē, bet lielas atsaucības gadījumā koristi uzstāsies ārā vai divus mazākus koncertus aizvadīs telpās,

 

Katrā no 10 pieturvietām koncerts solās būt citādāks, jo koris klausītājiem sagatavojis četras dažādas koncertprogrammas. Izskanēs latviešu un ārzemju autoru garīgā un laicīgā mūzika, R.Paula un I.Zanderes dziesmu cikls “Dziesmas par Latvijas upēm”, kā arī dziesmu svētku klasika un koristu solo repertuārs. Kā atklāj kora mākslinieciskais vadītājs, dziesmas tiks izvēlētas, pielāgojoties katras vietas akustikai, savukārt noslēguma koncerts Jelgavā būs kā labāko dziesmu izlase, koristiem izvēloties savas favorītdziesmas.

 

Kaut arī ārkārtējās situācijas laikā kora “Balsis” dalībnieki, tāpat kā citi kolektīvi, klātienē netikās, kopīgs darbs atsākts pie pirmās iespējas satikties. Pirms augusta beigās paredzētās koncertsērijas jau notikušas uzstāšanās Vidzemē un Latgalē, tāpat tiek veidota jauna koncertprogramma.

 

27. augustā koris “Balsis” uzstāsies Bauskas pilskalna parka estrādē, Bornsmindes muižas teritorijā un Igo mūzikas un mākslas centrā “Ceplis”, 28. augustā – Mežotnes pilskalnā un Līgo dārzā, kā arī Salgales jaunajā evaņģēliski luteriskajā baznīcā, 29. augustā – Staļģenes muižas parkā, Jāņa Čakstes mājā “Auči” un pie Teteles pamatskolas, bet 30. augustā – Jelgavas dzelzceļa stacijā. Visi 10 koncerti būs bez maksas.

 

 

Foto: no kora “Balsis” arhīva

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē