0.2 °C, 0.5 m/s, 86.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJauniešus aicina iesaistīties projektā
Jauniešus aicina iesaistīties projektā
13/03/2019

Līdz 2020. gada 31. oktobrim ir pagarināts Eiropas Sociālā fonda atbalstītais Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Jelgavas pilsētas pašvaldības kopīgi īstenotais projekts “Proti un dari!”. Projekta mērķis ir motivēt un iesaistīt atbalsta pasākumos jauniešus vecumā no 15 līdz 29 gadiem, kuri nemācās, nestrādā, neapgūst arodu un nav reģistrēti Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) kā bezdarbnieki.

Vispirms jaunietis tiek profilēts, lai apzinātu viņa vājās un stiprās puses, un rezultātā top individuāls darba plāns, kura uzdevums ir pēc iespējas sekmīgāk iekļaut jaunieti sabiedriskajā dzīvē un darba tirgū. Individuālā atbalsta programma var ilgt līdz deviņiem mēnešiem, bet vidēji projektā jaunieši pavada četrus līdz sešus mēnešus.  

 

2017. un 2018. gadā projektā dalību pabeidza 98 jaunieši. 24 jaunieši projekta rezultātā atrada darbu, 10 uzsāka mācīties, 3 iesaistījās Jauniešu centru vai nevalstisko organizāciju darbībā, 9 – NVA īstenotajos jauniešu aktivizēšanas pasākumos. Jelgavas pilsētas pašvaldība līdz 2020. gada oktobra beigām cer iesaistīt vēl vismaz 172 jauniešus. Janvārī dalību projektā uzsāka 21 dalībnieks.

Projektā konkrētās mērķa grupas jauniešiem tiek piedāvāta iespēja attīstīt prasmes, zināšanas un iemaņas, kas palīdz uzsākt darba gaitas, sākt mācības un kļūt sociāli aktīviem. Jaunietis projektā saņem regulāru mentora un programmas vadītāja atbalstu, dažādu speciālistu konsultācijas. Līdz šim visbiežāk bijusi nepieciešamība pēc psihologa, karjeras konsultanta, logopēda, friziera, manikīra, sporta trenera. Tāpat šajā projektā var bez maksas apmeklēt kursus, iegūstot sertifikātu vai apliecību. Līdz šim dalībnieki izvēlējušies mācīties svešvalodas, programmēšanu, lietvedības pamatus, apmeklēt skaistumkopšanas jomas kursus, aukļu, autoiekrāvēja vadītāja kursus, B kategorijas autovadītāja kursus, grāmatvedības, šūšanas, reklāmas materiālu izstrādes kursus, dārza dizaina un ierīkošanas kursus, metinātāja vai konditora kursus. Tāpat viņi projekta gaitā piedalās dažādos pasākumos – nometnēs, semināros, lekcijās, sporta aktivitātēs, kultūras pasākumos, brīvprātīgā darba aktivitātēs, dodas ekskursijās uz uzņēmumiem, lai izvēlētos iegūt profesionālo kvalifikāciju vai apgūt arodu pie amata meistara.

 

Jauniešiem iesaistīties projektā ir iespējams, sazinoties ar kādu no četriem programmas vadītājiem: Daci Ekšu pa tālruni 29536996, Sandu Apsīti – 29293546, Alvi Ločmeli – 29443889 vai Daigu Butkus – 29577424.

 

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē