16.6 °C, 1.2 m/s, 89.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJauniešus aicina uz tematiskajiem vakariem “Stilīgs un veselīgs”; pirmais – jau šodien
Jauniešus aicina uz tematiskajiem vakariem “Stilīgs un veselīgs”; pirmais – jau šodien
03/03/2020

Kultūras un mākslas centrs “Nātre” sadarbībā ar Jelgavas bērnu un jauniešu centru “Junda” no 3. marta līdz 8. aprīlim aicina jauniešus uz bezmaksas tematiskajiem vakariem “Stilīgs un veselīgs”, lai sešās nodarbībās kopā ar ekspertiem labāk iepazītu savu personību, emocijas un veselīgu dzīvesveidu. Pirmā nodarbība – “Ēdiens” – notiks jau šovakar, 3. martā, pulksten 17 “Jundā” Skolas ielā 2. 

Veselības veicināšanas programmas koordinatore Jelgavā Agita Dilāne norāda, ka šis ir sešu sarunu un praktisku nodarbību cikls, kurā piedalīties aicināti Jelgavas jaunieši vecumā no 13 līdz 20 gadiem. “Katra cikla nodarbība ir veltīts kādai aktuālai tēmai, kuru jaunieši varēs izzināt kopā ar speciālistiem. Nodarbībās tiks runāts gan par veselīgu uzturu, gan par dusmām un, kā tikt ar tām galā, par emocijām un citam lietām, kā arī paši jaunieši varēs praktiski darboties,” norāda A.Dilāne.

 

Pirmā nodarbība notiks otrdien, 3. martā, no pulksten 17 līdz 19 un tās tēma ir “Ēdiens”. Tās laikā jaunieši gatavos garšīgus saldos našķus – banānu čupa čupus šokolādē, gardumgardus salātus un sarkanā biezpiena maizītes savām uzkodām kopā ar uztura speciālisti Elīzu Madaru Treiju.

 

18. martā no pulksten 15.30 līdz 16.30 jaunieši aicināti uz nodarbību “Deja”. “Deja var būt arī sports un lielisks treniņš. Tāpēc ikviens aicināts ļauties zumbas nodarbībai kopā ar laikmetīgās dejas dejotāju un pasniedzēju, horeogrāfu un zumbas treneri no Kubas  –  Angelu Zaldivaru Ramirezu,” teikts pasākuma aprakstā.

 

25. martā no pulksten 15.30 līdz 16.30 notiks nodarbība “Dusmas”. Ko iesākt, kad visi skolā, mājās krīt uz nerviem? Kopā ar eksistenciālo psihologu Marku Jermaku jaunieši runās par dusmām, kas tās izraisa un kā ar tām tikt galā, lai katra diena būtu vairāk pozitīvu emociju pilna.

 

Bet 1. aprīlī no pulksten 15 līdz 16.30 paredzēta nodarbība “Impro”. Improvizācijas teātra nodarbībā katrs mēģinās izzināt sevi un izprast savas emocijas, komunikāciju un sadarbību, izspēlējot aizraujošas ainiņas un ļaujoties pozitīvām emocijām kopā ar teātra vadītāju, pedagoģi un psiholoģijas maģistri Sanitu Toču un improvizācijas, pantomīmas pasniedzēju Uģi Toču.

 

Savukārt pēdējās nodarbības, kas notiks 8. aprīlī no pulksten 15.30 līdz 16.30 tēma būs “Māksla”. Tajā jaunieši izzinās, kā māksla var palīdzēt manas personības izaugsmē, darbojoties ar vizuālās mākslas pedagoģi, mākslas terapeiti Sintiju Bērziņu, reizē radot savas radošās klades un kolāžas un iepazīstot jaunas mākslas tehnikas.

 

Uz katru nodarbību ir ierobežots skaits apmeklētāju, tādēļ jaunieši aicināti pieteikties, zvanot uz “Jundu” pa tālruni 63023531 (darba dienās no pulksten 12 līdz 20) vai klātienē pie dežurantes “Jundā” Skolas ielā 2. Visas nodarbības ir bez maksas.

 

Jauniešu tematisko vakarus “Stilīgs un veselīgs” organizē Kultūras un mākslas centrs “Nātre” sadarbībā ar “Jundu”. Pasākums notiek ar projekta “Kompleksu veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Jelgavas pilsētā, 1. kārta” atbalstu.

 

 

Foto: publicitātes

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē