19.5 °C, 3.1 m/s, 50.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaJauno pašvaldības īres pabalstu saņem jau 11 ģimenes
Jauno pašvaldības īres pabalstu saņem jau 11 ģimenes
11/09/2019

Jelgavā deklarētās maznodrošinātās un trūcīgās personas un ģimenes no 1. augusta var pretendēt uz jaunu Jelgavas pilsētas pašvaldības atbalstu – dzīvokļa pabalstu līdz 100 eiro mēnesī īres maksai īrētā mājoklī, izņemot pašvaldības dzīvokli. Jelgavas Sociālo lietu pārvaldē informē, ka augustā šo pabalstu pieprasījušas un tas piešķirts 11 ģimenēm un šomēnes jau saņemti jauni pieteikumi.

Pabalsts ieviests, risinot pilsētas trūcīgo un maznodrošināto personu un ģimeņu mājokļa pieejamības jautājumu. Interese par jauno pabalstu ir daudz lielāka, taču visus nepieciešamos dokumentus, lai saņemtu pabalstu, šobrīd nokārtojušas 11 ģimenes.

 

Lai pretendētu uz pašvaldības atbalstu īres maksas segšanai, personai ir jābūt deklarētai īrētajā telpā, taču ne vienmēr šis jautājums ir sakārtots, līdz ar to īrnieks nevar pretendēt uz pabalstu. Tāpat svarīgi, lai būtu noslēgts īres līgums ar izīrētāju un mājokļa īpašnieks būtu reģistrējies Valsts ieņēmumu dienestā kā saimnieciskās darbības veicējs, un šis kritērijs ir biežākais traucēklis īrniekam pretendēt uz jauno pabalstu.

 

Pabalstu augustā saņēmušas atsevišķi dzīvojošas personas ar invaliditāti, ģimenes ar bērniem, kurās ir persona ar invaliditāti, vientuļā māte ar bērnu, darbspējas vecuma mamma bezdarbniece, kura audzina bērnus viena, un piecas daudzbērnu ģimenes ar trīs un vairāk bērniem. Personām pabalsts piešķirts uz 3–6 mēnešiem atkarībā no personai vai ģimenei piešķirtā statusa – maznodrošinātā vai trūcīgā. Pēc noteiktā termiņa personai, ja tā atbilst izvirzītajiem kritērijiem, ir tiesības vērsties Sociālo lietu pārvaldē ar jaunu iesniegumu, lai turpinātu saņemt šo pabalstu.

 

Jāatgādina, ka jauno pabalstu īres maksas segšanai līdz 100 eiro mēnesī var saņemt trūcīgas un maznodrošinātas personas un ģimenes, kas īrē mājokli pilsētā, ir noslēgušas īres līgumu un atbilst kaut vienam no šādiem kritērijiem: audzina vismaz vienu nepilngadīgu bērnu; ir atsevišķi dzīvojoša pensijas vecuma persona; ir atsevišķi dzīvojoša persona ar invaliditāti; ģimenē nav darbspējīgu personu. Pabalsta saņēmēja īpašumā nedrīkst būt nekustamais īpašums.

 

Lai pieteiktos šim pabalstam, Sociālo lietu pārvaldē ir jāuzraksta iesniegums un jāiesniedz nepieciešamie dokumenti, kas ļauj izvērtēt pabalsta pieprasītāja ienākumus un materiālo stāvokli, kā arī īres līguma kopija, uzrādot oriģinālu.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē