17.2 °C, 1.1 m/s, 78 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaJaunos studentus LLU saimē uzņem Azemitologs
Jaunos studentus LLU saimē uzņem Azemitologs
01/10/2020
Jau 53. gadu 1. oktobrī Jelgavas pils pagalmā visu LLU fakultāšu pamatstudiju programmu pirmā kursa studenti piedalījās tradicionālajos Azemitologa svētkos. Šogad svētku tēma, kuru savos priekšnesumos apspēlēja studenti, bija “Brīvība izpaužas spējā rīkoties vislabākajā veidā”. Kā ierasts, tika sadalītas arī balvas un Lielo balvu ieguva Informācijas tehnoloģiju fakultāte (ITF), bet Mazā balva šoreiz tika Lauksaimniecības fakultātei (LF).

“Brīvības ir dažādas – vārdu, domas un rīcības brīvība. Vārda brīvību mēs nedrīkstam izlietot nelietīgi, mēs nedrīkstam ar to darīt pāri citiem un tāpēc ceru, ka šodien parādīsiet visu to labāko, ko domājat par vārdu “brīvība”. Ceru, ka septembrī esat sastrādājušies, esat cits citu iepazinuši un, ka tieši šī draudzība un sadarbība jums palīdzēs studiju gaitā un arī pēc diploma saņemšanas,” tā, atklājot ikgadējos svētkus, pirmkursniekus uzrunāja LLU rektore Irina Pilvere.

 

Azemitologa svētki, kas tiek atzīmēti katru 1. oktobri jau kopš 1968. gada, ik reizi pulcē visu paaudžu studentus, kurus sveic augstskolas patrons Azemitologs. Šie svētki, kas ik gadu vieno visu LLU fakultāšu jaunos studentus, ir viens no universitātes lielākajiem notikumiem, kurā šogad piedalījās 1190 pirmkursnieki.

 

Studenti svētku pasākumā sevi radoši pierādīja gan ar vizuālo noformējumu, gan atjautīgiem priekšnesumiem. Brīvības tēma tika apspēlēta, atskatoties uz 2020. gada spilgākajiem notikumiem un parādot, kā brīvībā var izpausties un attīstīties visdažādāko jomu speciālisti. Studenti pierādīja, ka ir gatavi turpmākajiem gadiem universitātē un zināšanām, apliecinot arī Azemitologa citētos jelgavnieka Latvijas pirmā prezidenta Jāņa Čakstes vārdus: “Mācieties un krājiet zinības. Tā ir manta, ko jums neviens nevar atņemt. Negaidiet nekā no citiem – ko paši darīsiet, tas jums paliks”.

 

Pasākuma noslēgumā par šī gada uzvarošo priekšnesumu tika atzīts ITF studentu sniegums. Viņi šogad izcīnīja Lielo Azemitologa ceļojošo balvu. Mazo ceļojošo balvu ieguva LF pirmā kursa studenti, līdz ar to abas ceļojošās balvas turpmāko gadu pavadīs Jelgavas pilī. Tika pasniegtas arī dažādas speciālbalvas, bet visas fakultātes saņēma kliņģerus, kā arī pilnus maisus ābolu no Mācību un pētījumu saimniecības “Vecauce”.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē