21.6 °C, 1.6 m/s, 86.7 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaJaunus izglītojamos gaida profesionālās skolas
Jaunus izglītojamos gaida profesionālās skolas
13/06/2022

Sākusies izglītojamo uzņemšana pilsētas profesionālajās skolās – Jelgavas Amatu vidusskolā un Jelgavas tehnikumā. Jelgavas tehnikums jaunajā mācību gadā skolēniem pēc 9. klases piedāvā apgūt arī vienu jaunu profesiju – inženierbūvsistēmu būvtehniķis –, kā arī pirmo reizi piedāvā divas mācību programmas pēc vidusskolas. Jauniešiem tiek dota iespēja pusotra gada laikā iegūt inženiersistēmu būvtehniķa vai vēdināšanas un kondicionēšanas sistēmu tehniķa kvalifikāciju.

Jelgavas Amatu vidusskola skolēniem ar pamatizglītību piedāvā apgūt pavāra, konditora, tērpu izgatavošanas un stila speciālista, programmvadības metālapstrādes (CNC) darbgaldu iestatītāja, metinātāja, friziera profesiju. Skolēniem pēc 7. un 8. klases – pamatizglītību un šuvēja palīga, virtuves darbinieka vai montāžas darbu atslēdznieka specialitāti. Tāpat Amatu vidusskolā jaunieši ar vidusskolas diplomu var gada vai pusotra laikā iegūt CNC darbgaldu iestatītāja, tērpu modelēšanas un konstruēšanas speciālista, friziera, vizāžista profesiju. “Aicinām jauniešus izmantot iespēju un salīdzinoši īsā laikā iegūt CNC darbgaldu iestatītāja vai tērpu modelēšanas un konstruēšanas speciālista diplomu,” tā skolas direktore, uzsverot, ka skola pēdējos gados daudz strādājusi pie starptautisku projektu īstenošanas, gādājot, lai mācību laikā jauniešiem būtu iespēja doties arī praksē uz ārvalstīm un gūt starptautisku pieredzi savā profesijā. Mācības Jelgavas Amatu vidusskolā ir bez maksas. Tāpat Amatu vidusskolā ir iespēja vispārējo izglītību iegūt vakara vai neklātienes programmā.

 

Dokumentu pieņemšana Amatu vidusskolā Akadēmijas ielā 25 norisināsies visu vasaru. Pieteikties mācībām var klātienē līdz 28. jūnijam katru darba dienu no pulksten 9 līdz 16, bet no 29. jūnija – katru darba dienu no 9 līdz 14. Plašāku informāciju par uzņemšanu un piedāvātajām programmām var iegūt mājaslapā www.javs.lv, pa tālruni 63026175 vai e-pastu avsk@izglitiba.jelgava.lv. Jāpiebilst, ka Amatu vidusskola piedāvā iespēju pieteikumu aizpildīt elektroniski skolas mājaslapas sadaļā “Uzņemšana”. Tādējādi tiks rezervēta vieta konkrētajā specialitātē, bet dokumentus skolā varēs iesniegt sev ērtā laikā līdz pat vasaras beigām.

 

Jelgavas tehnikums skolēniem pēc 9. klases piedāvā apgūt kādu no 11 profesijām kokapstrādes, būvniecības, IT un klientu apkalpošanas jomā, tostarp vienu jaunu – inženierbūvsistēmu būvtehniķis. “Jau vairākus gadus mūsu skolā pēc 9. klases var iegūt profesionālo kvalifikāciju “Apdares darbu tehniķis”. Reaģējot uz darba tirgus pieprasījumu, pagājušajā mācību gadā piedāvājām apgūt arī sausās būves tehniķa profesiju, bet šogad piedāvājumu papildinām ar kvalifikāciju “Inženierbūvsistēmu būvtehniķis”,” stāsta skolas direktore Janīna Rudzīte. Direktore atklāj, ka jaunajā mācību gadā skola sāks piedāvāt arī pusotru gadu ilgas programmas jauniešiem pēc vidusskolas. “Ir daļa jauniešu, kuri pēc vidusskolas dažādu iemeslu dēļ neiestājas augstskolā, līdz ar to viņiem ir tikai vidusskolas izglītība. Mēs kā tehnikums piedāvājam salīdzinoši īsā laikā apgūt profesiju un, veiksmīgi nokārtojot eksāmenus, iegūt kvalifikāciju. Šajās programmās aptuveni puse mācību programmas ir vērsta uz praktiskām mācībām, tostarp pirmās darba iemaņas apgūstot darba vidē balstītajā apmācībā. Tas nozīmē, ka jaunietis reizē mācīsies un strādās konkrētā uzņēmumā. Jaunajā mācību gadā pēc šādas programmas mēs piedāvājam iegūt inženiersistēmu būvtehniķa vai vēdināšanas un kondicionēšanas sistēmu tehniķa kvalifikāciju,” stāsta J.Rudzīte. 

 

Dokumentus Jelgavas tehnikumā Pulkveža Oskara Kalpaka ielā 37 pieņems līdz 17. augustam. 8. jūlijā topošajiem audzēkņiem tiks paziņoti pirmās kārtas uzņemšanas rezultāti, un grupās, kuras vēl nebūs piepildītas, tiks rīkota papildu uzņemšana. Tās rezultāti būs zināmi 19. augustā. Mācībām tehnikumā var pieteikties arī elektroniski, sūtot iesniegumu, kas parakstīts ar elektronisko parakstu, kopā ar nepieciešamo dokumentu kopijām uz e-pasta adresi info@jelgavastehnikums.lv. Arī tehnikumā mācības ir bez maksas. Plašāku informāciju var iegūt skolas mājaslapā www.jelgavastehnikums.lv, pa tālruni 63025605, e-pastu info@jelgavastehnikums.lv.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē