14.6 °C, 0.8 m/s, 88.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgava 160 sekundēs un 29 skatos
Jelgava 160 sekundēs un 29 skatos
05/10/2012

Jelgavai tapis jauns prezentācijas video „Jelgava – pilsēta izaugsmei!”, kuru tā autors, jelgavnieks Artūrs Dombrovskis, veidojis time-lapse tehnikā, rādot Jelgavu neierastās ainās.

Jelgavai tapis jauns prezentācijas video „Jelgava – pilsēta izaugsmei!”, kuru tā autors, jelgavnieks Artūrs Dombrovskis, veidojis time-lapse tehnikā, rādot Jelgavu neierastās ainās.
 
Video „Jelgava – pilsēta izaugsmei!” 160 sekundēs un 29 skatos atainota Jelgava ikdienā, svētkos, darbā un neredzētos panorāmas skatos. Tas veidots time-lapse jeb intervāla fotografēšanas tehnikā. Šīs tehnikas pielietojums kustībā ir inovatīva pieeja time-lapse veidošanā un attēlo kustību laikā un telpā veidā, kādā ikdienā cilvēkam redzēt nav iespējams. Pavadījumam izmantota pilsētas dziesmas „Satiksimies Jelgavā” instrumentālā versija, kas kalpo kā video vadmotīvs.
 
„Man ir liels prieks, ka veidoju video par savu dzimto pilsētu, kas pēdējo četru mēnešu garumā noteikti bijusi papildu motivācija nostrādāt katru ainu līdz pēdējai niansei. Viens piegājiens ainas uzņemšanai time-lapse tehnikā man prasīja vidēji stundu, bet bija ainas, kuras nācās uzņemt pat septiņas reizes. Izaicinājums ir ne tikai atrisināt tehniskos aspektus, bet ļoti svarīgi ir noķert pareizos laika apstākļus, lai nofilmētu tieši tādu skatu, kādu es redzu Jelgavu,” stāsta video autors Artūrs Dombrovskis.
 
Video pirmizrāde notika 22. septembrī Latvijas Filmu maratonā Jelgavā. Tas tika izraudzīts starp labākajiem video, kas filmu maratona un Latvijas Televīzijas kopīgi rīkotā akcijā tiek pārraidīti LTV1. Šodien video publicēts interneta vietnēs jelgava.lv un youtube.com.
 
Video izveidošana izmaksājusi 2460 latus.
 
 
Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē

 

www.youtube.com/JelgavaLV