18.9 °C, 1.6 m/s, 83.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavā aizrit Latvijas Jaunatnes olimpiāde
Jelgavā aizrit Latvijas Jaunatnes olimpiāde
06/07/2019

Piektdienas vakarā Zemgales Olimpiskajā centrā (ZOC) atklāta VIII Latvijas Jaunatnes olimpiāde, kas mūsu pilsētā norisināsies līdz 7. jūlijam. Svinīgajā atklāšanas ceremonijā piedalījās vairāk nekā 2000 sportistu no 77 Latvijas pašvaldībām, treneri, pašvaldību vadītāji, ministri un olimpiādes atbalstītāji. Savukārt jau šodien sportistiem gaidāma piesātināta diena, un ikviens aicināts atbalstīt jaunos censoņus.

“Šajā pasākumā izjūtam Latvijas novadu un pilsētu spēku. Paldies pašvaldībām, par ieguldījumu, lai Jelgavā varētu pulcēties labākā Latvijas sporta saime. Sports – tā ir cīņa, izturība un prasmes. Lai Jaunatnes olimpiādē izdotos ievērot seno olimpisko principu – piedalīties un cīnīties par uzvaru. Ikvienam novēlu – izturību, cīņassparu, veiksmi un gandarījumu par olimpiādē paveikto,” tā atklāšanas ceremonijā klātesošos uzrunāja Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

Tāpat sportistus uzrunāja Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis, labklājības ministre Ramona Petraviča un Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārā sekretāre Anita Muižniece.

Atklāšanas ceremonija sākās ar karogu parādi – zālē katra novada un pilsētas karogu ienesa pašvaldību izvēlēti sportisti. Jelgavas karoga ienešana ZOC zālē bija uzticēta džudistam Ņikitam Skorbenko. Svētku dalībnieki šajā vakarā baudīja svētku programmu – uzstājās  Jelgavas popkoris, grupa “TirkizBand”, mūziķis Edavārdi un Jelgavas dziedošie jaunieši, dejoja tautas deju ansamblis “Jaunība”, velo trikus rādīja “Green Trial”, bet ar bungu šovu uzstājās grupa “Drumline Latvia”.

LOK karogu atklāšanas ceremonijā zālei cauri iznesa un karoga mastā pie ZOC uzvilka seši Jelgavā dzimuši sportisti – peldētāja un trīs Olimpisko spēļu dalībniece Agnese Ozoliņa, smaiļotājs, Olimpisko spēļu dalībnieks, četrkārtējs pasaules čempions Aleksandrs Avdejevs,  karatists un II Eiropas Spēļu čempions Kalvis Kalniņš, daiļslidotāja un Olimpisko spēļu dalībniece Diāna Ņikitina, vieglatlēte un II Eiropas Spēļu dalībniece Anna Šecčenko un kanoe airētājs un II Eiropas Spēļu dalībnieks Roberts Lagzdiņš.

Visu olimpiādes dalībnieku vārdā svinīgo zvērestus, zvērot ievērot olimpiskos principus un godīgu spēli, nodeva Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas akadēmiskās airēšanas trenere Agita Puriņa, Jelgavas vieglatlēte Māra Anna Zīverte un peldēšanas tiesnesis Māris Lindenbaums.

Ceremonijas izskaņā tika demonstrēts video, simboliski atainojot olimpiskās lāpas ceļu no Ventspils uz Jelgavu, un pie ZOC aizdegta olimpiskā uguns. Tās aizdegšana tika uzticēta II Eiropas Spēļu sudraba medaļniekam 3×3 basketbolistam jelgavniekam Armandam Seņkānam. Svinīgā atklāšanas ceremonija noslēdzās ar svētku uguņošanu.

Aicinām VIII Latvijas Jaunatnes olimpiādes atklāšanas ceremoniju noskatīties šeit.

Jāpiebilst, ka sportisti Jelgavā piektdien sacentās 14 sporta veidos, bet vairākos sporta veidos notika sacensības arī ārpus mūsu pilsētas. Jelgavas sportisti olimpiādes otrajā dienā kopā izcīnījuši 15 medaļas – vienu zelta, septiņas sudraba un tikpat bronzas.

Lielākā daļā sporta veidu sacensību turpināsies arī sestdien un svētdien. Šodien, 6. jūlijā, ir Latvijas Jaunatnes olimpiādes sacensību piesātinātākā diena. Jelgavas sporta bāzēs sportisti sacentīsies 16 sporta veidos. Pirmos startus olimpiādē šodien aizvadīs vieglatlēti, badmintonisti un karatisti. Tāpat turpinās sacensības futbolā, galda tenisā, boksā, brīvajā cīņā, handbolā, peldēšanā, airēšanā, volejbolā, tenisā, skvošā, pludmales volejbolā, 3×3 basketbolā. Šo pasākumu, tāpat kā visas sacensības, bez maksas var apmeklēt ikviens interesents.

Pulksten 19 brīvdabas koncertzālē “Mītava” Pasta salā notiks sportistu centrālā apbalvošana. Ar priekšnesumiem apbalvošanas ceremonijas laikā uzstāsies Jelgavas popkoris, deju grupa “Intriga” un mūziķis Fakts.

Foto: Jelgavas pilsēta

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē