25.7 °C, 4.1 m/s, 35.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaJelgavā atklāj skandināvu stila moduļu māju ražotni
Jelgavā atklāj skandināvu stila moduļu māju ražotni
28/11/2023

Šodien Viskaļu ielā 74 atklāta uzņēmuma “MyCabin” ražotne – ar vēlmi palielināt skandināvu stila moduļu māju ražošanas jaudu uzņēmums savu ražotni no Mārupes pārcēlis uz Jelgavu.

Lēmums par ražotnes izveidi Jelgavā pieņemts vairāku iemeslu dēļ. Galvenokārt tā bija telpu un teritorijas atbilstība uzņēmuma vajadzībām, lai varētu palielināt ražošanas jaudas. Proti, ja iepriekš ražotnē vienlaicīgi varēja ražot līdz septiņām mājām, tad jaunajās telpās ražošanas kapacitāte būs līdz 19 mājām. Tāpat būtiska bijusi ģeogrāfiski izdevīgā atrašanās vieta, no kuras ērti nodrošināt piegādes uz Baltijas valstīm un vienlaikus organizēt māju apskati klātienē Latvijas klientiem. “Jelgavā ir arī citi mūsu nozares uzņēmumi, un tas sniedz zināmas priekšrocības – nozarē pieredzējušu darbaspēku un vietējos piegādātājus,” papildina uzņēmuma pārstāve Zanda Zālīte. Uzņēmuma dibinātājs un izpilddirektors Ģirts Draugs ražotnes atklāšanā norādīja, ka Jelgavu saskata kā auglīgu vidi uzņēmējdarbības attīstībai. “Tuvākajos gados vēlamies paplašināties, būvējot jaunu ražošanas cehu un piesaistot vietējo darbaspēku, un tās būtu vēl vismaz 50 jaunas darba vietas,” tā Ģ.Draugs.

“MyCabin” izgatavo augstas kvalitātes rūpnieciski ražotas skandināvu dizaina moduļu mājas, ko gatavā veidā var uzstādīt jebkurā zemesgabalā, kur atļauta apbūve. Ēkas ražošanas ilgums vidēji aizņem četras nedēļas. “Ražotnē tiek nodrošināti piemēroti būvniecības apstākļi, kas ievērojami uzlabo procesu efektivitāti, ēkas kvalitāti un ilgmūžību. Šis risinājums ir īpaši piemērots tālām lokācijām, kurās organizēt būvdarbus uz vietas ir īpaši komplicēti,” ieguvumus raksturo uzņēmuma pārstāve, akcentējot: uzņēmuma mērķis ir nodrošināt visērtāk un vienkāršāk nopērkamās mājas ar maksimāli viegli uztveramu un skaidru izmaksu piedāvājumu, ērtu pasūtīšanas procesu, standartizētām komplektācijas iespējām un piedāvāt līdz pat pēdējai detaļai pilnībā iekārtotus māju modeļus.

Jaunās ražotnes platība ir 2900 kvadrātmetri, biroja platība – 150 kvadrātmetri, savukārt kopējā teritorija sasniedz 2,4 hektārus. Jāpiebilst, ka iepriekš šajās ražošanas telpās strādāja metālapstrādes uzņēmums SIA “Haugaard Baltic”. “Telpas ir modernas, aprīkotas ar energoefektīvu apkures sistēmu, jaunā ražotne ir aprīkota ar auto pacēlāju un tilta celtni 3,2 tonnu smagu priekšmetu pārvietošanai. Tuvāko divu gadu laikā plānojam iegādāties CNC kokapstrādes iekārtu, kā arī citas iekārtas, lai nodrošinātu augstāku kapacitāti un efektivitāti, daļēji automatizējot ražošanas līniju,” norāda Z.Zālīte. Plānotās investīcijas tuvāko divu gadu laikā varētu sasniegt līdz trīs miljoniem eiro. Tāpat plašā teritorija sniedz iespēju vēl vienas ražotnes izbūvei, kas palielinātu kopējo platību līdz 9900 kvadrātmetriem, un tas savukārt nodrošinātu plašas iespējas uzņēmuma attīstībai.

Uzņēmuma pamata tirgus šobrīd ir Latvija un Amerikas Savienotās Valstis. Šogad “MyCabin” sākuši darbību arī Igaunijā, Nīderlandē un Beļģijā, kā arī turpina attīstīt piedāvājumu citos reģionos. Uzņēmuma klientu lokā ir arī Jelgavas apkaimes iedzīvotāji – uzņēmuma ražotās mājas līdz šim ir uzstādītas jau četrās Jelgavas novada vietās.

Jelgavas ražotnē uzņēmuma komanda šobrīd ir 18 ražošanas speciālisti, tostarp četri jelgavnieki, un astoņi biroja darbinieki. Uzņēmums aicina pieteikties interesentus arī elektriķu, santehniķu un namdaru pozīcijām. Tuvākajā laikā vakances tiks izsludinātas un būs atrodamas uzņēmuma mājaslapā www.mycabin.lv/vakances.

“Uzņēmuma apgrozījums 2022. gadā bija 740 tūkstoši eiro, bet šogad plānojam sasniegt jau divus miljonus eiro, kas ir trīs reizes vairāk nekā iepriekšējā gadā. Nākamā gada darba periodā, pateicoties jaunajām telpām, plānojam sasniegt vismaz piecu miljonu eiro apgrozījumu,” vērtē Ģ.Draugs.

Jāpiebilst, ka šobrīd uzņēmuma klientiem tiek piedāvāti četri vissezonas koka karkasa māju modeļi, ko iespējams savstarpēji komplektēt un savienot ar terasi. Ražotāji norāda, ka, iegādājoties moduļu māju, galvenie ieguvumi ir laiks, kvalitāte, procesa vienkāršība un zemākas, precīzi prognozējamas izmaksas. Moduļu māju ražošanā izmantoti ilgtspējīgi, galvenokārt Latvijā ražoti materiāli. Šogad produktu klāstā pievienotas arī plašākas dzīvojamās mājas, kas daļēji tiek sagatavotas rūpnieciskos apstākļos, bet liela daļa būvdarbu tiek veikti uz vietas īpašumā.

Jelgavas pašvaldības vārdā sveicot jauno uzņēmumu, Vilis Ļevčenoks uzsvēra, ka Jelgava priecājas par katru Jelgavā ienākušu uzņēmumu, kas līdzi nes jaunas darba vietas jelgavniekiem. “Prieks par jūsu uzņēmību, ambīcijām, mērķiem. Lai pietiek spēja to visu realizēt!” novēlēja V.Ļevčenoks, uzņēmumam dāvinot Jelgavas karogu.