-4.3 °C, 4.1 m/s, 85.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavā atklās Baltijā modernāko veterinārmedicīnas klīniku
Jelgavā atklās Baltijā modernāko veterinārmedicīnas klīniku
17/10/2012

2.novembrī, pulksten 11, Jelgavā pēc sešus mēnešus ilgas būvniecības tiks atklāta modernākā veterinārā klīnika Baltijas valstīs. Tajā praktiskos veterinārmedicīnas aspektus apgūs Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Veterinārmedicīnas fakultātes (VMF) studenti.

Foto: LLU arhīvs

2.novembrī, pulksten 11, Jelgavā pēc sešus mēnešus ilgas būvniecības tiks atklāta modernākā veterinārā klīnika Baltijas valstīs. Tajā praktiskos veterinārmedicīnas aspektus apgūs Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Veterinārmedicīnas fakultātes (VMF) studenti.
 
Klīnikas renovācija ir pēdējos gados lielākais veterinārmedicīnas nozares projekts Latvijā – pie esošās veterinārās klīnikas uzbūvēta jauna mazo dzīvnieku klīnika un stacionārs, jauna lielo dzīvnieku klīnika, kā arī rekonstruēts esošās klīnikas korpuss. Jaunās ēkas ir projektētas, ievērojot mūsdienīgākās prasības un ņemot vērā citu valstu, tostarp Somijas, Igaunijas un Lietuvas pieredzi un apzinātās nepilnības.
 
No teorētiskajām nodarbībām brīvajā laikā dažādās klīnikas nodaļās vienlaikus individuālu praktisko apmācību veiks 25 līdz 30 studenti. Tāpat jaunā infrastruktūra būs noderīga arī diplomu jau saņēmušajiem veterinārārstiem, kas varēs tālākizglītoties – iepazīties ar jaunām diagnostikas un ārstēšanas metodēm.
 
Tajā pat laikā klīnikas speciālisti jebkurā diennakts stundā varēs ikvienam dzīvnieku īpašniekam nodrošināt neatliekamo palīdzību arī nestandarta situācijās.
 
Klīniskā apmācība ir īpaši nozīmīga veterinārmedicīnas studiju programmas sastāvdaļa. Pēc Eiropas veterināro augstskolu asociācijas un Eiropas veterinārārstu federācijas izstrādātajām prasībām, klīniskajai apmācībai jāatvēl ne mazāk kā 40% no kopējā studiju programmas apjoma.
 
LLU VMF jauno ēku kopējās projekta izmaksas ir 3228848,67 LVL. Ēku celtniecību veica SIA “Merks”. Klīnikas būvniecībā pamatakmens, piedaloties LLU rektoram Jurim Skujānam, VMF dekānam Ilmāram Dūrītim, Jelgavas domes priekšsēdētājam Andrim Rāviņam un citiem, tika iemūrēts 27.aprīlī.
 
Piebilstams, ka VMF klīnikas būvniecība ir tikai viens no projektiem Studentu pilsētas Jelgavas attīstīšanai un studiju vides modernizēšanai.
 
LLU īsteno ERAF 3.1.2.1.1.apakšaktivitātes projektu, kurā paredzēts uzlabot LLU augstākās izglītības programmu kvalitāti un pieejamību visām sabiedrības grupām, modernizējot infrastruktūru un nodrošinot studiju procesu ar mūsdienu prasībām atbilstošām iekārtām un aprīkojumu. Kopējais projekta finansējumu veido 12 691 113 LVL, t.sk. 909 954 LVL valsts budžeta finansējums un 10 787 444 LVL ERAF līdzfinansējums un 993 715 LVL LLU līdzfinansējums. Projektu paredzēts īstenot laika periodā no 2010.gada līdz 2014.gadam.
 
 
Informāciju sagatavoja
LLU.lv ziņu redaktors
Aigars ieviņš