1.6 °C, 1.3 m/s, 85.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaJelgavā atklās Digitālo bibliotēku; pieteikties pasākumam iespējams līdz 14. martam
Jelgavā atklās Digitālo bibliotēku; pieteikties pasākumam iespējams līdz 14. martam
29/02/2024

20. martā pulksten 10 Jelgavas Pilsētas bibliotēkā notiks Digitālās bibliotēkas atklāšana. Ar vairāk nekā 10 nozares speciālistu dalību, pasākumā tiks prezentēti nozares ieguvumi no Digitālās bibliotēkas, izskanēs pieredzes stāsti un tiks pārrunātas digitalizācijas sniegtās iespējas. Dalība pasākumā ir bez maksas, bet ar iepriekšēju pieteikšanos līdz 14. martam.

Digitālās bibliotēkas atklāšanas pasākums Jelgavā būs otrais no kopumā pieciem plānotajiem atklāšanas pasākumiem Latvijas reģionos. “Digitālajā bibliotēkā satiekas Latvijas kultūras mantojums, stāsti un cilvēki. Kas meklē, tas Digitālajā bibliotēkā atrod atbildes par jebkuru tēmu vairāk nekā 3,8 miljonu digitālo vienību saturā. Tā ir pieeja Latvijas arhīvu, muzeju, bibliotēku, organizāciju, kopienu un privātpersonu uzkrātajiem attēliem, dokumentiem, periodiskajiem izdevumiem, grāmatām, kartēm, muzeju priekšmetiem, gleznām, notīm kinofilmām, skaņas un video ierakstiem. Mēs katrs līdzdarbojamies Digitālās bibliotēkas veidošanā, tādēļ atklāsim to kopā!” uz pasākumu aicina Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes Zemgales reģionālās nodaļas vadītāja Elvīra Mantrova.

Atklāšanas pasākums sāksies pulksten 10. Ar jomas speciālistu sagatavotajām prezentācijām, pasākuma dalībnieki tiks iepazīstināti gan ar nozares ieguvumiem no Digitālās bibliotēkas, gan arī institūciju un reģiona ieguvumiem, izmantojot vietnes iespējas. Vienlaikus tiks pārrunātas arī digitalizācijas sniegtās iespējas gan šobrīd, gan nākotnē. Pasākuma norise plānota līdz pulksten 15.20, ar pārtraukumu no pulksten 13 līdz 14.

Interesenti aicināti pieteikties pasākumam līdz 14. martam, aizpildot elektronisko pieteikuma anketu ŠEIT.

PASĀKUMA PROGRAMMA

Digitālās bibliotēkas vadošie partneri ir Latvijas Nacionālais arhīvs, Kultūras informācijas sistēmu centrs, Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde un Latvijas Nacionālā bibliotēka. Vietne tapusi septiņu gadu laikā un tās veidošanu līdzfinansēja Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Latvijas valsts.