17 °C, 1.1 m/s, 88.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaJelgavā atklās Dziesmu un deju svētku vēstniecību
Jelgavā atklās Dziesmu un deju svētku vēstniecību
04/06/2018

Gatavojoties šīsvasaras nozīmīgākajam kultūras notikumam – XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem –, 10. jūnijā lielveikalā “Rimi” Katoļu ielā 18 tiks atklāta Dziesmu un deju svētku vēstniecība, kur līdz pat svētku noslēgumam, 8. jūlijam, būs iespēja uzzināt par Dziesmu un deju svētkos aktuālo un iegādāties īpašo svētku produkciju. 10. jūnijā no pulksten 11 līdz 16 “Vivo centra” stāvlaukumā interesenti varēs izbaudīt koru un deju kolektīvu uzstāšanos, piedalīties radošās darbnīcās un citās aktivitātēs.

Pasākums pulksten 11 sāksies ar simboliskas atklāšanas lentes griešanu, bet pulksten 13, klātesot kultūras ministrei Dacei Melbārdei, Jelgavas domes priekšsēdētāja vietniecei Ritai Vectirānei, Dziesmu un deju svētku koordinatoriem Jelgavā Mintautam Buškevicam un Evelīnai Bučelei, Zemgales Dziesmu un deju svētku vēstnešiem Alisei Dzelzkalējai un Raineram Vorslavam, kā arī “Rimi” pārstāvjiem, tiks pacelts Dziesmu un deju svētku vēstniecības karogs.

 

Vēlāk pasākuma dalībnieki varēs sekot līdzi tam, kā Jelgavas Amatu vidusskolas komanda sacentīsies ēst gatavošanā ar “Rimi” gardēdi Lieni Zemīti. Tāpat varēs piedalīties dažādās darbnīcās – izgatavot savu tautisko kroni, sapīt rokassprādzi –, piedalīties stafetēs, izdziedāties un izdancoties kopā ar Dziesmu un deju svētku dalībniekiem. Bet pulksten 15 tiks prezentēta īpašā Dziesmu un deju svētku kūka, kuras receptes autore ir L.Zemīte.

 

Šādas Dziesmu un deju svētku vēstniecības lielveikalos “Rimi” būs vairākās Latvijas pilsētās – tās sniegs aktuālāko informāciju par svētku norisi un darbosies kā reģionālais centrs svētku sajūtas radīšanai. Katrā no “Rimi” vēstniecībām būs informatīvi Dziesmusvētku stendi ar bezmaksas svētku avīzēm, programmu, pastkartēm, suvenīriem – tos iegādājoties, trīs eiro centi no katra iepakojuma tiks novirzīti Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas mazo pacientu ērtību uzlabošanai un svētku sajūtas ienešanai slimnīcā.

 

Jāatgādina, ka XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, kas šoreiz notiek Latvijas valsts simtgades zīmē, Rīgu pieskandinās no 30. jūnija līdz 8. jūlijam.

 

Pasākuma apmeklētājs piekrīt, ka var tikt filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

 

Foto: publicitātes

 

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē