12 °C, 1.1 m/s, 96.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavā atklāta jauna pelmeņu ražošanas līnija
Jelgavā atklāta jauna pelmeņu ražošanas līnija
21/02/2018

Trešdien, 21.februārī, svinīgā ceremonijā atklāta gaļas pārstrādes uzņēmuma “HKScan Latvia” Jelgavas rūpnīcā izveidotā jaunā pelmeņu ražošanas līnija, kas sniedz iespēju ievērojami palielināt ražošanas apjomus. Visu zīmolu “Rakvere” un “Rīgas Miesnieks” pelmeņu ražošana notiek tieši Jelgavā, ar tiem apgādājot vietējo tirgu, kā arī eksportējot tos uz kaimiņvalstīm – Igauniju un Lietuvu. Turklāt nākotnē iecerēts eksporta zonas paplašināt.

Svinīgajā atklāšanas pasākumā piedalījās zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, Zemkopības ministrijas valsts sekretāra vietniece Pārsla-Rigonda Krieviņa un Jelgavas domes priekšēdētājs Andris Rāviņš, kā arī “HKScan” prezidents no Somijas Jari Latvanens (Jari Latvanen) un “HKScan Latvia” vadītājs Heino Lapiņš.

 

Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš: “Jelgavas pilsētā mērķtiecīgi strādājam uzņēmējdarbības atbalstam. Jelgavā jaundibināto un likvidēto uzņēmumu bilance ir labākā valstī. 2017. gadā reģistrēti 246 jauni uzņēmumi, bet likvidēti – 236, līdz ar to Jelgavā uz 1000 iedzīvotājiem ir 72 aktīvi uzņēmumi. Kopumā pilsētā uzņēmējdarbības vide sakārtojas, Jelgava ir Zemgales uzņēmējdarbības centrs. Tā kā pilsētā ir senas ražošanas tradīcijas, ir tikai likumsakarīgi, ka mūsu gaļas pārstrādes uzņēmums paplašinās un palielina ražošanas apjomus.”

 

Jaunās ražošanas līnijas izveidē uzņēmums ieguldījis 300 000 eiro. Ieviestās tehnoloģijas sniedz iespēju piedāvāt pircējiem inovatīvus produktus, kuru pagatavošanā izmantotas jaunas un interesantas receptes, kā arī ievērojami palielināt ražošanas apjomus. Pašlaik līnijā tiek ražoti 10 dažādi produkti, tostarp cepampelmeņi ar gaļu un sieru, pelmeņi ar Boloņas mērces pildījumu un ar kūpinātu gaļu.

 

Jelgavas rūpnīcā ik mēnesi tiek saražots aptuveni 500 tonnu gaļas produktu, tostarp vārītās desas, salami, frikadeles, lēni pagatavojamie produkti un pelmeņi.

 

Foto – Jelgavas pašvaldības arhīvs.

 

 

Informācija sagatavota

“HKScan Latvia”