19.1 °C, 1.2 m/s, 96.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavā atklāta pirmā „AKG” grupas ražotne Austrumeiropā
Jelgavā atklāta pirmā „AKG” grupas ražotne Austrumeiropā
25/11/2005

Rūpnīcas komplekss uzbūvēts 4.6 ha lielā teritorijā, kur vēl nesan bija vecie attīrīšanas notekūdeņu nosēdlauki. Kompānija „AKG” ražošanas uzsākšanai un attīstībai Jelgavā kopumā plāno ieguldīt līdz 2 miljoniem eiro. Rūpnīcā darbs tiks nodrošinātas aptuveni 100 cilvēkiem, ražošanas procesā maksimāli iesaistot vietējos speciālistus. Jelgavas Reģionālajā pieaugušo izglītības centrā un AKG rūpnīcā teorētisku un praktisku apmācību jau ir apguvuši 30 darbinieki, tuvākajā laikā tiks apmācīti vēl 50 darbinieki. Plānots, ka pakāpeniski darbinieku skaits Jelgavā tiks palielināts līdz 300.

„AKG” rūpnīcā Latvijā ražotos dzesētājus piegādās tādiem klientiem kā „Porsche”, „Ferrari”, „Bentley”, „Volvo”, „DaimlerChrysler” utt. Latvijā saražotā produkcija pilnībā tiks eksportēta.

Rūpnīcā plānots straujš ražošanas apjomu pieaugums – 2006.gadā plānots saražot līdz 50 000 radiatoru, 2007.gadā – 80 000 radiatoru, bet 2008.gadā jau 100 000 radiatoru. „AKG” grupa uzsver, ka tik straujš ražošanas apjoma pieaugums ir vienreizējs visā „AKG” firmas vēsturē, un tas liecina par lielu uzticību ražotnes atrašanās vietai un Latvijas darbinieku darbspējai.

Jelgava par „AKG” rūpnīcas darbības vietu tika izvēlēta, izvērtējot vēsturiskos apsvērumus – autobūves tradīcijas pilsētā un pieejamo darbaspēku. Būtisks faktors bija arī Jelgavas domes izrādītā iniciatīva – pilsēta garantēja izbūvēt ražotnei nepieciešamās galvenās pievada komunikācijas, tai skaitā ceļus.

Andris Rāviņš, Jelgavas domes priekšsēdētājs uzsver: „Jelgavas pilsētas attīstības stratēģijā kā prioritāte izvirzīta ražošanas attīstība. „AKG” rūpnīcas atklāšana liecina, ka stratēģija tiek veiksmīgi īstenota dzīvē. Vēlētos uzsvērt, ka Jelgavas pašvaldība pēdējos trīs gados ir noslēgusi septiņus zemes nomas līgumus par jaunu ražotņu būvniecību pilsētā. Var droši teikt, ka mašīnrūpniecība Jelgavā atdzimst!
Pilsētā ražošanas attīstībai joprojām pieejami aptuveni 45 hektāri brīvas teritorijas rūpniecības zonā, plašas attīstības iespējas ir arī lidlauka teritorijā. Lielu projektu īstenošanas gadījumā pašvaldība vienmēr ir gatava nākt uzņēmējiem pretim, sakārtojot infrastruktūras jautājumus.”

Projekta aizsākumi meklējami 2003.gadā, kad vienlaikus kā potenciāla investīciju vieta tika aplūkota ne tikai Latvija, bet arī Igaunija un Lietuva. Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) un AKG pie šī projekta sāka strādāt 2003.gada jūlijā, septembrī AKG pieņēma lēmumu par investīciju projekta īstenošanu.

Andris Ozols, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktors: „Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra ir gandarīta, ka Latvijā tiek atklāta ražotne, kas piegādās radiatorus pasaules autobūves gigantiem. Īpašs prieks, ka, sadarbojoties LIAA un pašvaldībai, šāds uzņēmums strādās tieši Jelgavā – pilsētā ar senām autobūves tradīcijām.”

Rūpnīcas projektēšanas un celtniecības darbi tika uzsākti 2004.gada maijā. 2004.gada augustā svinīgi tika iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm.

“AKG” pieder 12 ražotnes Vācijā, Ķīnā, Lielbritānijā, ASV (2 ražotnes) un Francijā. „AKG” ražotnēs darbs tiek nodrošināts 2100 darbiniekiem. Uzņēmums nodarbojas ar dzesēšanas, ventilācijas un citu termotehnisku iekārtu un detaļu ražošanu.

Papildus informācijai:

Jānis Kovaļevskis, Jelgavas Domes preses sekretārs, , 9725674; 3005558

Vineta Vilistere, LIAA sabiedrisko attiecību vadītāja
, 7039422; 6399995