16 °C, 4.1 m/s, 62.6 %

Ģimene

Sākumlapa JaunumiĢimeneJelgavā atklāts 24. Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls!
Jelgavā atklāts 24. Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls!
03/02/2023

Šodien, 3. februārī, ar vairāk nekā 65 ledus mākslas darbiem no 80 tonnām ledus, atklāšanas ceremoniju, festivāla konkursa laureātu sveikšanu un koncertiem apmeklētājiem durvis vēris 24. Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls Jelgavā. Satikties Jelgavā, apskatīt tēlnieku darinātās skulptūras un baudīt kultūras pasākumu programmu apmeklētāji aicināti visu nedēļas nogali, sestdien un svētdien – 4. un 5. februārī, no pulksten 10 līdz 22.

Pirmā festivāla diena noslēgusies ar diviem koncertiem brīvdabas koncertzālē “Mītava” – uz skatuves kāpa grupa “Rīgas Modes”un hip-hopa mākslinieks “Ozols”.

 

Rīt, 4. februārī, pulksten 12 un 14 brīvdabas koncertzālē “Mītava” ikviens apmeklētājs aicinātas uz Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra rotaļu izrādi “Šurumburums Lauska zemē”, bet  pulksten 13 uz radošās apvienības “Pasaku nams” koncertuzvedumu. Pulksten 17 un 19  tēlnieki rādīs paraugdemonstrējumus ledus skulptūru tapšanā, savukārt varkarā, pulksten 18, uz skatuves kāps grupa “Big Al & The Jokers”, bet pulksten 20 Lietuvas zvaigznes – grupa “The Roop”.

 

 

Festivāla noslēdzošajā dienā – 5. februārī, festivāla programmas pirmajā daļā īpaši padomāts par mazākajiem apmeklētājiem, piedāvājot apmeklēt Jelgavas Jaunā teātra rotaļu uzvedumu, kas norisināsies Brīvdabas koncertzālē “Mītava” pulksten 12 un 14, savukārt pulksten 13  – radošās apvienības “Teātris un Es” izrādi bērniem “Sunītis un Kaķīte”.

 

Apmeklētājiem būs lieliska iespēja klātienē redzēt ledus skulptūru veidošanas paraugdemonstrējumu dueļus, uz skatuves simboliski sacenšoties diviem tēlniekiem. Tie norisināsies pulksten 17 un 19.

 

Tāpat festivāla noslēdzošajā dienā ar koncertiem priecēs grupa – “Pērkons” pulksten 18 un “Bermudu divstūris” pulksten 20.

 

 

Jāpiebilst, ka festivāla viesi aicināti apmeklēt arī citus Jelgavas tūrisma objektus, tostarp Svētās Trīsvienības baznīcas torni un Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeju, kam būs pagarināts darba laiks. Ar visiem tūrisma piedāvājumiem festivāla laikā var iepazīties mājaslapā www.jelgava.lv.

 

Ieejas biļete pieaugušajiem maksā 10 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem un invalīdiem – 5 eiro, bet ģimenes biļetes cena ir 20 eiro. Bērniem līdz septiņu gadu vecumam ieeja festivālā ir bez maksas. Biļetes ir derīgas arī elektroniskā veidā.

 

Biļetes iepriekšpārdošanā pieejamas “Biļešu Paradīze” tirdzniecības vietās un vietnē bilesuparadize.lv. Festivāla dienā biļešu kases ir trīs vietās pie festivāla teritorijas – Pasta salā, pie Studentu teātra un J.Čakstes bulvāra sākumā pie Lielās ielas –, kā arī lielākajā automašīnu stāvlaukumā pļavā pretī Jelgavas pilij. Visās biļešu iegādes vietās var norēķināties arī ar bankas kartēm.

 

Informājam, ka festivāla laikā noteikti satiksmes un Pasta salas apmeklēšanas ierobežojumi. Ar informāciju aicinām iepazīties ŠEIT.

 

Sīkāka informācija par satiksmes ierobežojumiem festivāla laikā pieejama ŠEIT.

 

Ņem vērā! Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla apmeklētāji aicināti neņemt līdzi mājas mīluļus, pasākuma teritorijā ieeja ar suņiem būs liegta. Apskates objektus atļauts fotografēt un filmēt, bet ir aizliegts, bez saskaņošanas ar pašvaldību, veikt bezpilota gaisa kuģu jeb dronu lidojumus virs pasākuma teritorijas.

 

Ierodoties uz pasākumu, apmeklētājs piekrīt, ka var tikt filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību departamentā