-6 °C, 3.1 m/s, 87.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavā atklāts Jāņa Čakstes bulvāris un jaunais Mītavas tilts (papildināts)
Jelgavā atklāts Jāņa Čakstes bulvāris un jaunais Mītavas tilts (papildināts)
09/11/2012

Jelgavā Valsts svētku nedēļā, 15.novembrī pulksten 16, notika rekonstruētā Jāņa Čakstes bulvāra un jaunā gājēju tilta svinīga atklāšana. Jelgavas pilsētā gar Driksas upi ir izbūvēta divu līmeņu promenāde, skatu laukumi un Baltijas valstīs unikāls gājēju tilts, kam Jelgavas iedzīvotāji ir devuši pilsētas vēsturiskā nosaukuma – Mītava – vārdu. 

Foto: Juris Seņņikovs

Jelgavā Valsts svētku nedēļā, 15.novembrī pulksten 16, notika rekonstruētā Jāņa Čakstes bulvāra un jaunā gājēju tilta svinīga atklāšana. Jelgavas pilsētā gar Driksas upi ir izbūvēta divu līmeņu promenāde, skatu laukumi un Baltijas valstīs unikāls gājēju tilts, kam Jelgavas iedzīvotāji ir devuši pilsētas vēsturiskā nosaukuma – Mītava – vārdu.
 
Jāņa Čakstes bulvāra rekonstrukcija posmā no Raiņa ielas līdz Lielajai ielai, jaunā Mītavas tilta, Pasta salas tilta rekonstrukcija un pontona tilta izbūve zem Driksas tilta ir pēdējo gadu lielākais būvdarbu līgums pilsētas infrastruktūras uzlabošanā.

Jāņa Čakstes bulvārī ir rekonstruēta ielas brauktuve un ietves, gar brauktuves malām izbūvētas autostāvvietas īslaicīgai automašīnu novietošanai, gājēju pārejas un promenāde ar veloceliņu gar Driksas upi, izbūvēti krasta nostiprinājumi un gājēju atpūtas zona. Zem Driksas tilta ir izbūvēts pontona tilts un pāri kanālam ir rekonstruēts tilts uz Pasta salu. Objektā ir rekonstruēts ielu apgaismojums, atjaunoti apstādījumi un veikti citi labiekārtošanas darbi.
 
Uz Pasta salu pāri Driksas upei ir izbūvēts jauns gājēju vanšu tilts, kuram nosaukumu ar savu balsojumu portālā Jelgava.lv ir devuši pilsētas iedzīvotāji.  Tērauda tilts ir iekārts vantīs un izliekts divās asīs, kas ir tehniski sarežģīta  konstrukcija.
Tilta laiduma garums ir  152 metri, tilta garums ar betonēto pagarinājumu pilsētas pusē – 199,6 metri. Tilta platums ir 3,5 metri, tam ir 28 vantis, divi 22 un 24 metrus augsti piloni. Tiltu veido 3850 tērauda elementi un laiduma konstrukcija izgatavota no septiņiem 19 – 24 metrus gariem blokiem.
 
Veikto būvdarbu kopējās izmaksas ir  6 472 755 lati.  Mītavas tilta būvniecībai bija nepieciešami 800 000 latu, Pasta salas tilta rekonstrukcijai – 217 000 latu, pontona tilta izbūve izmaksāja 45 577 latus.
 
Būvprojekta „Jāņa Čakstes bulvāra rekonstrukcija, Jelgavā” autors ir SIA „3C”. Būvprojekta arhitektūras daļu izstrādāja SIA „Arhitektu kompānija „Ivara Šļivkas birojs”, bet tiltu daļu – SIA „Projekts 3”.

Ģenerāluzņēmējs SIA „Tilts” nodrošināja būvdarbu vadību, kā arī veica promenādes betonēšanas un izbūves darbus, visu tiltu izbūves un teritorijas labiekārtošanas darbus.
Rekonstrukcijas darbu būvuzraudzību veica AS „Ceļu inženieri”, bet autoruzraudzību – projekta autori. No pašvaldības puses būvniecības procesu vadīja aģentūra „Pilsētsaimniecība”.
 
Jāņa Čakstes bulvāra rekonstrukcija posmā no Raiņa ielas līdz Lielajai ielai, kas ir projekta „Ielu infrastruktūras attīstība un Driksas upes krastmalas sakārtošana” daļa.
Projektu realizācijas laiks ir trīs gadi (2011.- 2013.) Projekta kopējās plānotās izmaksas ir 16 207  982  lati (ar PVN).

Projekta mērķis ir izveidot mūsdienīgu un kvalitatīvu apakšzemes un virszemes infrastruktūru Jelgavas pilsētas centrā, rekonstruējot trīs centra daļas ielas un labiekārtojot Driksas upes krastmalu, līdz ar to nodrošinot pilsētas centra kvalitatīvu sasniedzamību un efektīvu transporta plūsmas caurlaidību un veidojot pievilcīgu dzīves vidi. Projekts notiek paralēli ar Kohēzijas fonda līdzfinansēto projektu „Ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu attīstība Jelgavā, II kārta”.

Jāņa Čakstes bulvāra un jaunā gājēju tilta  atklāšanas pasākuma laikā no pulksten 10 pilnībā tiks slēgta satiksme J.Čakstes bulvārī posmā no krustojuma ar Ūdens ielu līdz Lielajai ielai. Iebraukšana autostāvlaukumā un izbraukšana no autostāvlaukuma pie Sv.Trīsvienības baznīcas torņa tikai no/uz Akadēmijas ielu.

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē