27.1 °C, 4.4 m/s, 46.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavā atklāts rekonstruētais Rīgas ielas posms
Jelgavā atklāts rekonstruētais Rīgas ielas posms
02/06/2006

Satiksmes ministrs K. Peters atklāšanas brīdī sacīja atzinīgus vārdus Jelgavas pilsētas vadībai par tās uzstājību un neatlaidību valsts finansējuma piesaistē Rīgas ielas atjaunošanai. „Ja viens no Latvijas attīstības veicināšanas virzieniem ir tranzīts, tad labi ceļi ir kā mugurkauls šīs nozares augšanai. Līdz ar to ir nenoliedzami ieguldīt finanšu līdzekļus posmā, kur notiek intensīvākā satiksme Jelgavas pilsētā”. Satiksmes ministrs K. Peters pirms Rīgas ielas svinīgās atklāšanas apskatīja arī Jelgavas Dzelzceļa staciju, kur pašreiz norit atjaunošanas darbi, kā arī apmeklēja Dzelzceļa tiltu un Dobeles šoseju, par kuras rekonstrukciju notiek aktīvas sarunas.
Savukārt Domes priekšsēdētājs A. Rāviņš pievērsa klātesošo uzmanību gan par paveiktajam, gan arī par nākotnē nepieciešamajiem ielu remonta darbiem. Saņemot Nacionālo līdzfinansējumu, tuvākajos gados varētu uzsākt Rīgas ielas rekonstrukcijas darbus pēdējam posmam no Loka maģistrāles līdz pilsētas robežai. Tāpat A.Rāviņš izteica gandarījumu par paveikto darbu rezultātiem, jo Rīgas ielas pārbūvētais posms ir kļuvis ievērojami plašāks, ir jaunas gājēju ietves un veloceliņš, jauni luksafori un apgaismes iekārtas, kā arī izbūvētas jaunas lietusūdeņu kanalizācijas sistēmas.

Kā jau iepriekš minēts, tad Rīgas ielas rekonstruējamā posma, no Institūta ielas līdz Loka maģistrālei, realizācija bija iespējama, apvienojot Jelgavas pašvaldības finansējumu un Nacionālo finansējumu. Pašvaldība 2005. gadā šim mērķim piešķīra 750 000 latus, bet no Nacionālā finansējuma saņēma 564 000 latus. Savukārt 2006. gadā pašvaldība piešķīra 25 000 latus, bet no Nacionālā finansējuma saņēma 221 000 latus. 1.4 kilometru garā ielas posma rekonstrukcija tika uzsākta 2005. gada maijā, tā kopējās izmaksas bija 1, 54 miljoni lati. Rekonstrukciju veica SIA «Ceļu būves sabiedrība «Igate»».

Informācija sagatavota Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību sektorā