7.3 °C, 4.3 m/s, 48 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaJelgavā atrasties uz ūdenstilpju ledus aizliegts; joprojām “grēko” zemledus makšķernieki
Jelgavā atrasties uz ūdenstilpju ledus aizliegts; joprojām “grēko” zemledus makšķernieki
16/01/2024

Saskaņā ar pašvaldības rīkojumu “Par aizliegumu atrasties uz ledus” atrasties uz Jelgavā esošo ūdenstilpju ledus ir aizliegts. Jelgavas Pašvaldības policijā norāda, ka iedzīvotāji par to kopumā ir informēti un ievēro aizliegumu, tomēr katru nedēļu nākas veikt pārrunas ar kādu zemledus makšķernieku.

Policijas pārstāve Sandra Matulēna informē, ka, apsekojot Lielupi, Driksu un Svēti pilsētas teritorijā, policija katru nedēļu sastop kādu pārgalvīgu zemledus makšķernieku. “Pēc pārrunām makšķernieki parasti nokāpj no ledus un dodas prom, jo apzinās, ka šī ir sodāma rīcība un par to var saņemt naudas sodu,” tā S.Matulēna. Visbiežāk zemledus makšķernieki tiek pamanīti uz Lielupes Pilssalas pusē.

Jāpiebilst, ka par rīkojuma pārkāpumu var piemērot brīdinājumu vai naudas sodu līdz divdesmit naudas soda vienībām jeb 100 eiro. Kopš rīkojums ir spēkā – no decembra sākuma –, naudas sods nevienam nav piemērots, taču veiktas profilaktiskas pārrunas par bīstamību un rīkojumu.

Svētdien, 14. janvārī, pēc pulksten 14 policija saņēma izsaukumu uz Gulbju dīķi, kur uz ledus atrodas cilvēki. “Uz dīķa ledus slidoja 15 cilvēki. Policijas inspektori pa skaļruni personas informēja par aizliegumu atrasties uz ledus. Visas personas nekavējoties nokāpa no ledus un devās prom,” stāsta S.Matulēna.

Jāatgādina, ka, ņemot vērā laikapstākļus un ledus veidošanās tendenci, 4. decembrī izdots Jelgavas valstspilsētas pašvaldības rīkojums “Par aizliegumu atrasties uz ledus”. Tas aizliedz atrasties uz Jelgavas valstspilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā esošo iekšzemju publisko ūdeņu un citu pašvaldības valdījumā esošo ūdeņu ledus, lai neapdraudētu personu dzīvību un veselību.

Rīkojuma izpildi kontrolē Jelgavas Pašvaldības policija.

Operatīvie dienesti iedzīvotājus aicina būt vērīgiem un informēt par cilvēkiem, kuri atrodas uz ledus. Pašvaldības policijai var ziņot pa tālruni 8550, tāpat informāciju var nodot Pašvaldības operatīvās informācijas centram pa iedzīvotāju atbalsta tālruni 8787.