3.5 °C, 5.2 m/s, 90.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaJelgavā atrasties uz ūdenstilpju ledus aizliegts!
Jelgavā atrasties uz ūdenstilpju ledus aizliegts!
10/02/2024

Saskaņā ar pašvaldības rīkojumu “Par aizliegumu atrasties uz ledus” atrasties uz Jelgavā esošo ūdenstilpju ledus ir aizliegts.

Rīkojums aizliedz atrasties uz Jelgavas valstspilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā esošo iekšzemju publisko ūdeņu un citu pašvaldības valdījumā esošo ūdeņu ledus, lai neapdraudētu personu dzīvību un veselību.

Rīkojuma izpildi kontrolē Jelgavas Pašvaldības policija. Jelgavas Pašvaldības policijā norāda, ka iedzīvotāji par to kopumā ir informēti un ievēro aizliegumu, tomēr katru nedēļu nākas veikt pārrunas ar kādu zemledus makšķernieku.

Jāpiebilst, ka par rīkojuma pārkāpumu var piemērot brīdinājumu vai naudas sodu līdz divdesmit naudas soda vienībām jeb 100 eiro. Kopš rīkojums ir spēkā – no decembra sākuma –, naudas sods nevienam nav piemērots, taču veiktas profilaktiskas pārrunas par bīstamību un rīkojumu.

Operatīvie dienesti iedzīvotājus aicina būt vērīgiem un informēt par cilvēkiem, kuri staigā pa ledu. Pašvaldības policijai var ziņot pa tālruni 8550, tāpat informāciju var nodot Pašvaldības operatīvās informācijas centram pa iedzīvotāju atbalsta tālruni 8787.