23.6 °C, 3 m/s, 76.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaJelgavā būs apskatāmi vides objekti no ledus
Jelgavā būs apskatāmi vides objekti no ledus
25/01/2022

No 4. februāra Jelgavā būs iespēja apskatīt 21 vides objektu no ledus. Trauslā materiāla skulptūrās mākslinieki atklās tēmu Zoo, atspoguļot dzīvnieku pasaules daudzveidību. Tradicionālais Ledus skulptūru festivāls ar mākslinieku konkursu, skulptūru veidošanas paraugdemonstrējumiem un kultūras programmu šogad nenotiks.

Ledus mākslas objekti būs izvietoti dažādās vietās pilsētā: pa divām skulptūras atradīsies Svētās Trīsvienības baznīcas torņa pagalmā un pie Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja, piecus ledus objektus varēs apskatīt Pasta salā, divus – Jāņa Čakstes bulvāri, Hercoga Jēkaba laukumā un Uzvaras parkā katrā būs izvietotas trīs skulptūras, pa vienai – pie kultūras nama un skvērā aiz tā, Stacijas parkā un Ozolskvērā.

 

 

Pašvaldības iestādes “Kultūra” Attīstības plānošanas un projektu vadības sektora vadītājs Ivars Pirvics stāsta, ka šogad skulptūras veidos 11 mākslinieki, tajā skaitā Kārlis Īle, kurš atzinību guvis daudzos starptautiskos ledus skulptūru festivālos pasaulē.

 

Tēlnieki ledus skulptūrās atklās savu interpretāciju par dzīvnieku un cilvēku pasaules mijiedarbību. Piecas lielās skulptūras viņi sāks veidot 31. janvārī, bet individuālos darbus no viena ledus bloka mākslinieki radīs no 3. februāra.

 

 

Ledus skulptūras būs iežogotas un tumšajā laikā izgaismotas. Iedzīvotāji aicināti apskatīt vides objektus, ievērojot divu metru distanci, nepieciešamības gadījumā lietojot sejas aizsegu un ievērojot arī citus valstī spēkā esošos epidemioloģiskās drošības noteikumus.

 

Savukārt Jelgavas kultūras nama 2. stāva foajē būs apskatāmi skolēnu kolāžu konkursa “Dzīvnieku pasaule” darbi, ko iesūtījuši 1.–4. klašu kolektīvi no dažādām Latvijas skolām. Žūrija vērtēs un izstādē iekļaus arī aizvadītā gada konkursam iesūtītos labākos darbus. Izstādi varēs apskatīt, uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu, kas apliecina vakcināciju pret Covid-19 vai tā pārslimošanu.

 

Ledus mākslas vides objektu tapšanu nodrošina Jelgavas valstspilsēta un iestāde “Kultūra”, atbalsta “Husqvarna”.

 

Šogad Ledus skulptūru festivāls nenotiks epidemioloģiskās situācijas un ārkārtējās situācijas pagarināšanas dēļ.

 

Ledus mākslas vides objekti tiks veidoti, ievērojot Ministru kabineta noteikumus Nr.662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” un Kultūras ministrijas izstrādātās vadlīnijas.

 

 

Foto: Jelgava.lv un Kristaps Hercs

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē