-3.3 °C, 2.5 m/s, 88.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavā būvēs Latvijā modernāko veterināro klīniku
Jelgavā būvēs Latvijā modernāko veterināro klīniku
25/04/2012

Foto: Aigars Ieviņš

Piektdien, 27.aprīlī pulksten 12 Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU) ar svinīgu pamatakmens iemūrēšanas ceremoniju sāks Veterinārmedicīnas fakultātes (VMF) jaunās klīnikas būvniecību.

Kopā ar fakultātes dekānu Ilmāru Dūrīti jaunās klīnikas pamatakmenī kapsulu ar vēstījumu nākamajām paaudzēm iemūrēs universitātes rektors Juris Skujāns, Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš un pārstāvji no ar veterinārmedicīnu un pārtikas drošību saistītām institūcijām.

Klīnikas renovācija ir pēdējos gados lielākais veterinārmedicīnas nozares projekts Latvijā, kas tiek īstenots ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu. Tajā paredzēts pie esošās veterinārās klīnikas uzbūvēt jaunu mazo dzīvnieku klīniku un stacionāru, jaunu lielo dzīvnieku klīniku, kā arī rekonstruēt esošās klīnikas korpusu un lielo dzīvnieku stacionāru.

Jaunā klīnika paredzēta kā modernākā un labāk aprīkotā klīnika Latvijā. Tā būs uzskatāma par references klīniku, uz kuru tiktu nosūtīti pacienti ar īpaši sarežģītām problēmām no citām klīnikām.

Ēkas ir projektētas, ievērojot mūsdienīgākās prasības un ņemot vērā citu valstu pieredzi un apzinātās nepilnības.

Jaunā klīnika ļaus ieviest studiju procesā klīniskās rotācijas principu, kad no teorētiskajām nodarbībām brīvā laikā dažādās klīnikas nodaļās vienlaikus individuālu praktisko apmācību veic 25 līdz 30 studenti. Tāpat jaunā infrastruktūra būs noderīga arī diplomu jau saņēmušajiem veterinārārstiem, kas varēs tālākizglītoties – iepazīties ar jaunām diagnostikas un ārstēšanas metodēm.

Klīniskā apmācība ir īpaši nozīmīga veterinārmedicīnas studiju programmas sastāvdaļa. Pēc Eiropas veterināro augstskolu asociācijas un Eiropas veterinārārstu federācijas izstrādātajām prasībām, klīniskajai apmācībai jāatvēl ne mazāk kā 40% no kopējā studiju programmas apjoma. Šīs apmācības kvalitāti lielā mērā nosaka studentu praktiskā darba iespējas jeb darba „ar pašu rokām” īpatsvars.

Veterinārmedicīnas fakultātes projekta kopējās izmaksas ir 3228848,67 LVL. Ēku celtniecību veiks SIA „Merks”, un tās paredzēts uzbūvēt līdz 2012.gada 11.oktobrim.

Piebilstams, ka VMF klīnikas būvniecība ir tikai viens no projektiem studentu pilsētas Jelgavas attīstīšanai un studiju vides modernizēšanai.

LLU īsteno ERAF 3.1.2.1.1.apakšaktivitātes projektu, kurā paredzēts uzlabot LLU augstākās izglītības programmu kvalitāti un pieejamību visām sabiedrības grupām, modernizējot infrastruktūru un nodrošinot studiju procesu ar mūsdienu prasībām atbilstošām iekārtām un aprīkojumu. Kopējais projekta finansējumu veido 12 691 113 LVL, t.sk. 909 954 LVL valsts budžeta finansējums un 10 787 444 LVL ERAF līdzfinansējums un 993 715 LVL LLU līdzfinansējums. Projektu paredzēts īstenot laika periodā no 2010.gada līdz 2014.gadam.

Informāciju sagatavotja
LLU portāla un žurnāla „Plēsums” redaktors
Aigars Ieviņš