17.3 °C, 2.9 m/s, 69.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaJelgavā dibinās barikāžu dalībnieku biedrību
Jelgavā dibinās barikāžu dalībnieku biedrību
14/09/2020

19. septembrī pulksten 11 jelgavnieki, kuri piedalījušies 1991. gada barikādēs, aicināti uz tikšanos Sabiedrības integrācijas pārvaldē Skolotāju ielā 8, lai lemtu par barikāžu dalībnieku biedrības dibināšanu mūsu pilsētā.

Iniciatīvu kopā pulcēt 1991. gada barikāžu dalībniekus uzņēmusies biedrības “Zemgales Lāčplēsis” priekšsēdētāja Ruta Melhere. “Katru gadu, jelgavniekiem kopīgi dodoties uz barikāžu atceres pasākumiem Rīgā, izskan ierosinājums dibināt biedrību Jelgavā, tāpēc ar Sabiedrības integrācijas pārvaldes atbalstu 19. septembrī vēlamies saaicināt barikāžu dalībniekus, lai lemtu par šādas biedrības dibināšanu, izvēloties tai nosaukumu un ievēlot valdi,” skaidro R.Melhere.

 

Uz tikšanos aicināts ikviens barikāžu dalībnieks, taču pirms pasākuma līdz 15. septembrim obligāti iepriekš jāpiesakās pa tālruni 29193534.

 

Jāpiebilst, ka nākamgad apritēs 30 gadi kopš vēsturiskajiem notikumiem 1991. gada janvārī un augustā. Jau 1995. gadā Latvijā ir nodibināts 1991. gada barikāžu dalībnieku atbalsta fonds, kura mērķis ir popularizēt vēsturisko informāciju par 1991. gada janvāra un augusta notikumiem Latvijā. Biedrība organizē arī atceres dienu pasākumus, seminārus, izstādes, konkursus, konferences, tikšanās. Tāpat biedrība reģistrē barikāžu dalībniekus un pasniedz Pateicības rakstu par piedalīšanos Latvijas neatkarības aizstāvēšanā 1991. gada janvārī–augustā. Līdztekus atbalsta fondam vairākās Latvijas pašvaldībās ir nodibināta 1991. gada barikāžu dalībnieku biedrība.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē