25.4 °C, 2.2 m/s, 63.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavā dzēsti šogad pirmie kūlas ugunsgrēki; pērn pilsētā bijuši 40 kūlas ugunsgrēki
Jelgavā dzēsti šogad pirmie kūlas ugunsgrēki; pērn pilsētā bijuši 40 kūlas ugunsgrēki
24/03/2021

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) otrdien, 23. martā, Jelgavā dzēsis divus kūlas ugunsgrēkus – Salnas ielā un Atmodas ielā – un šie ir pirmie reģistrētie kūlas ugunsgrēki mūsu pilsētā šogad. VUGD norāda, ka aizvadītajā gadā Jelgavā kopumā reģistrēti 40 kūlas ugunsgrēki, kas ir par 21 mazāk nekā gadu iepriekš. VUGD uzsver: pērnās zāles dedzināšana nav veids, kā sakopt savus īpašumus un par kūlas dedzināšanu var sodīt.

VUGD pārstāve Viktorija Gribuste stāsta, ka Atmodas ielā pērnā gada sausā zāle dega 500 kvadrātmetru platībā,  bet Salnas ielā – 5000 kvadrātmetru platībā. Pavisam vakar Jelgavas ugunsdzēsēji dzēsuši piecus kūlas ugunsgrēkus Zemgales reģionā.

 

Aizvadītajā gadā Jelgavā kūlas ugunsgrēkos izdega 68 962 kvadrātmetrus liela teritorija. Pirmais kūlas ugunsgrēks 2020. gadā Jelgavā dzēsts 18. februārī, kur sausā zāle dega 300 kvadrātmetru platībā, bet visplašākais ugunsgrēks pagājušajā gadā mūsu pilsētā dzēsts 24. aprīlī Jelgavas bijušā lidlauka teritorijā, kur kūla dega 2,1 hektāra platībā.

 

VUGD pārstāve V.Gribuste informē, ka pavisam Zemgalē 2020. gadā dzēsti 336 kūlas ugunsgrēki, kas ir uz pusi mazāk nekā 2019. gadā, kad dzēsti 663 kūlas ugunsgrēki. Kūlas ugunsgrēku skaits samazinājies arī Jelgavā – 2019. gadā pilsētā tika dzēsts 61 kūlas ugunsgrēks, bet 2020. gadā – 40. Tas ir trešais lielākais kūlas ugunsgrēku skaits Zemgales reģionā starp pilsētām un novadiem.

 

V.Gribuste norāda, ka Jelgavā lielākoties visi kūlas ugunsgrēki nepārsniedz dažu simtu vai dažu tūkstošu kvadrātmetru lielu platību, bet plašākais kūlas ugunsgrēks aizvadītajā gadā dzēst bijušā Jelgavas lidlauka teritorijā, kur pērnā zāle dega 2,1 hektāra platībā. Jāpiebilst, ka 2019. gadā šajā teritorijā tika dzēsts kūlas ugunsgrēks 40 hektāru platībā.

 

VUGD atgādina: pērnās zāles dedzināšana nav veids, kā sakopt savus īpašumus. Kūlas dedzināšana ir aizliegta, bīstama un sodāma rīcība. Kūlas dedzināšanas rezultātā tiek izpostītas plašas teritorijas, meži, cilvēku īpašums, kā arī var tikt apdraudēta cilvēku veselība un dzīvība!

 

Situācijās, kad iedzīvotāji pamana kūlas ugunsgrēku, nekavējoties ir jāzvana VUGD uz tālruni 112 un jānosauc precīza adrese vai pēc iespējas precīzāk jāapraksta vieta, kur izcēlies ugunsgrēks, kā arī ir jānosauc savs vārds, uzvārds un telefona numurs, un jāatbild uz dispečera jautājumiem.

 

Gadījumā, ja iedzīvotājs pamana, ka kāda persona dedzina kūlu, tad nekavējoties ir jāzvana ugunsdzēsējiem pa glābšanas dienestu tālruni 112, kā arī jāziņo Valsts policijai par pārkāpēju.

 

Par kūlas dedzināšanu fiziskām personām var piemērot naudas sodu no 280 līdz 700 eiro, bet par normatīvajos aktos noteikto ugunsdrošības prasību neievērošanu, tajā skaitā īpašuma nesakopšanu, kā rezultātā bija iespējama kūlas degšana, var piemērot brīdinājumu vai naudas sodu: fiziskajai personai no 30 līdz 280 eiro, bet juridiskajai personai – no 280 līdz 1400 eiro.

 

 

Infografika: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē