18.7 °C, 2.4 m/s, 79.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaJelgava iepazīstina ar izveidoto vakcinācijas centru; vakcinētāji darbu sola sākt 3. aprīlī
Jelgava iepazīstina ar izveidoto vakcinācijas centru; vakcinētāji darbu sola sākt 3. aprīlī
31/03/2021

Lieldienu brīvdienās uz dažām dienām plānots atvērt liela mēroga vakcinācijas pret Covid-19 centrus Latvijā, tostarp Jelgavas. Pilsētas pašvaldība ir veikusi visus priekšdarbus, iekārtojot un aprīkojot telpas Zemgales Olimpiskajā centrā (ZOC) un vakcinācijas punkts ir pilnībā gatavs darbam. Pēc šā brīža informācijas, Vakcinācijas centram Jelgavā tiks iedalītas 600 vakcīnas devas. Šopēcpusdien vakcinēšanas veicēji ir saņēmuši sarakstu ar cilvēkiem, kuri izteikuši vēlmi vakcinēties. Tas nozīmē, ka šajās dienās jelgavnieki var gaidīt uzaicinājumu uz vakcināciju jaunizveidotajā centrā. Vakcinētāji gan norāda, ka tas nav liels vakcīnu apjoms un to būtu iespējams realizēt pat vienā dienā.  

Infrastruktūras sakārtošanas darbus pašvaldība organizēja jau pagājušajā nedēļā un šonedēļ pirmdien ZOC apmeklēja arī Veselības inspekcija, atzīstot, ka centrā ir ievēroti visi nosacījumi un tas var uzsākt darbu. Vadoties pēc izstrādātajām vadlīnijām, telpas ir pilnībā aprīkotas un gatavas, lai tajās sāktos vakcinēšanas process – sporta zālē ieklāts linoleja segums, ievērojot distances izvietoti galdi un krēsli, uz galdiem izvietotas organiskā stikla starpsienas, samontēti aizslietņi, aiz kuriem tiks veikts vakcinācijas process, kā arī gan pie ieejas ZOC, gan telpās izvietotas visas nepieciešamās informatīvās norādes, pie ieejas un izejas nodrošinātas bezkontakta dezinfekcijas ierīces. Tāpat pašvaldība ir sagādājusi vienreizlietojamās medicīniskās maskas gadījumiem, ja kāds cilvēks to būs aizmirsis mājās, un nodrošinājusies ar dezinfekcijas un tīrāmie līdzekļi, jo ZOC būs atbildīgs par telpu tīrīšanu un dezinficēšanu pēc vakcinācijas centra darba laika.

 

 

Infrastruktūra ir sakārtota un arī vakcinētāji – SIA “Veselības centru apvienība” – ir gatava darbam. Vakcinētāji šodien ap pulksten 14 saņēma sarakstu ar 600 cilvēkiem, kuri izteikuši vēlmi vakcinēties Jelgavā no prioritārajām grupām – seniori vecumā virs 70 gadiem un hroniskie pacienti. Plānots, ka vakcinēšana ZOC tiks uzsākta 3. aprīlī, taču nav zināms, vai tas strādās tikai vienu dienu vai divas. “Mūsu darbinieki šobrīd ir sākuši apjomīgāko un komplicētāko darbu – iedzīvotāju apzvanīšanu, lai uzaicinātu uz vakcinēšanos. Tas ir ļoti apjomīgs darbs, turklāt, vadoties pēc līdzšinējās pieredzes, zinām, ka ne visi cilvēki, kuri ir sarakstā, uzreiz arī piekrīt ierasties uz vakcināciju. Ir daļa, kuri atsakās tomēr vakcinēties, ir daļa, kuri nav gatavi tik operatīvi noreaģēt, ir daļa, kuri apslimuši – situācijas ir dažādas,” stāsta SIA “Veselības centru apvienības” valdes priekšsēdētāja Stella Lapiņa, norādot, ka 600 devas – tas nav daudz un četras brigādes, kas darbu sāks sestdien ZOC, tās varētu savakcinēt pat vienā dienā. “Viss ir atkarīgs no tā, cik veiksmīgi noritēs cilvēku apzvanīšana un kāda būs atsaucība. Ja vakcinācijai izdosies pierakstīt līdz 400 personām, strādāsim tikai 3. aprīlī, ja tomēr apstiprinājumu saņemsim no visiem 600 cilvēkiem – strādāsim arī divas dienas,” tā S.Lapiņa, viņa gan uzsver, ka skaidri ir zināms, ka lielie vakcinācijas centri strādās tikai šajās Lieldienu brīvdienās dažas dienas un tad līdz nākamajai lielāka apjoma vakcīnu piegādei, kas ir vizmas divas nedēļas, tie būs slēgti, jo ar pieejamo vakcīnu daudzumu galā tiks ģimenes ārsti un pašreizējie vakcinācijas pakalpojuma sniedzēji.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē