23.2 °C, 4.7 m/s, 57.1 %

Jaunieši

Sākumlapa JaunumiJauniešiJelgavā izveidotajā Eurodesk informācijas punktā jauniešus iepazīstinās ar mobilitātes iespējām Eiropā
Jelgavā izveidotajā Eurodesk informācijas punktā jauniešus iepazīstinās ar mobilitātes iespējām Eiropā
12/06/2024

Jauniešu iniciatīvu centrā “Pietura” Skolotāju ielā 8 izveidots Eurodesk tīkla informācijas punkts. Šajā vietā jauniešiem klātienē palīdzēs rast atbildes uz jautājumiem par mobilitātes iespējām Eiropā, tostarp, studijām ārzemēs un stažēšanos starptautiskajās institūcijās.

Informācijas punktā varēs saņemt konsultācijas par iespējām iesaistīties un iesniegt projektus Eiropas Savienības (ES) programmā “Erasmus+”, ES programmā “Eiropas Solidaritātes korpuss”. Interesentus iepazīstinās arī ar Eiropas Jaunatnes portālā un Eurodesk pieejamo informāciju. Tāpat varēs piedalīties dažādos izglītojošos un informatīvos pasākumos.

Par mobilitātes iespējām Eiropā var uzzināt arī, izmantojot Eurodesk tiešsaistes iespēju datu bāzi https://programmes.eurodesk.eu/. Tajā pieejama informācija par mācībām un studijām ārzemēs, brīvprātīgā darba programmām un projektiem, prakses un stažēšanās iespējām ES un starptautiskajās institūcijās. Tāpat datu bāzē atrodami aicinājumi piedalīties dažādos konkursos, konferencēs un spēlēs, kā arī informācija par ES finansējumu projektu un jauniešu informācijas atbalstam.

Neskaidrību gadījumā jaunieši aicināti vērsties pie Eurodesk informācijas punkta kontaktpersonas Lauras Gasparovičas, zvanot pa tālruni 63022724, vai rakstot e–pastu laura. gasparovica@sc. jelgava.lv.

Eurodesk ir Eiropas jaunatnes informācijas tīkls, kas izveidots 1990. gadā. Latvijā tīkls darbojas kopš 2003. gada kā ES programmas “Erasmus+” atbalsta organizācija, nodrošinot informāciju par mobilitātes iespējām gan jauniešiem, gan tiem, kuri ar viņiem strādā.

Kopumā 37 Eiropas Savienības valstīs darbojas 39 Eurodesk nacionālie koordinatori, kuri koordinē vairāk nekā 2100 vietējos informācijas punktus. Latvijā ir 6 reģionālie koordinatori un 38 informācijas punkti, kas savos reģionos strādā ar jauniešiem un nodrošina informatīvu atbalstu ES programmas “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” potenciālajiem un esošajiem projektu īstenotājiem. Plašāka informācija pieejama šeit: https://eurodesk.eu/.