15.2 °C, 2.2 m/s, 95.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavā izveidots Prezidentu skvērs
Jelgavā izveidots Prezidentu skvērs
14/09/2022

14. septembrī Latvijas Valsts pirmā prezidenta Jāņa Čakstes dzimšanas dienā, Jelgavā izveidots Prezidentu skvērs, katrai prezidentūrai par godu iestādot ozolu.

Prezidentu skvēra veidošanā piedalījās Latvijas Valsts prezidents Egils Levits, vairāki bijušie valsts prezidenti un prezidentu dzimtu pārstāvji, kā arī Jelgavas pilsētas vadība.

 

“Pirms vairāk nekā 100 gadiem Latvijas politiķi pieņēma drosmīgu lēmumu par neatkarīgas Latvijas valsts dibināšanu, kas de jure atspoguļoja mūsu tautas ilgos un spītīgos centienus pašnoteikties.  Šogad mēs atzīmējam 100 gadus kopš tika ievēlēta pirmā Saeima un Latvijas pirmais prezidents. Šos notikumus  atzīmējam tieši šodien, tieši šeit – Zemgales sirdī Jelgavā, kad godinām Latvijas valsts pirmo prezidentu Jāni Čaksti. Viņš atbildīgi un profesionāli – soli pa solim – sāka attīstīt, nostiprināt un celt godā prezidenta institūciju jaunizveidotajā, neatkarību ieguvušajā Latvijas valstī. Latviešu tautai nu bija sava valsts, savs likumdevējs, Satversme un savs prezidents,” tā Jelgavas valstspilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

 

Veidojot Prezidentu skvēru, katras prezidentūras laikam par godu iestādīta parastā ozola kolonveida šķirne Quercus robur ‘Fasigiata Koster’.  Pieaugušu koku augstums plānots aptuveni 15 metri.

 

“Tautas patriotisms, neatlaidība, drosme un mērķa apziņa ir tie četri stūrakmeņi, kas likuši pamatus mūsu valstij. Mēs, jelgavnieki esam lepni, ka tieši Jelgava ir pilsēta, kas nākotnē akcentēs valsts prezidenta institūcijas spēku, kas ir tikpat varens kā Latvijas ozoli. Prezidentu skvērs būs mūsu tautas spēka un sīkstuma simbols Jelgavā – pilsētā izaugsmei,” uzsver A.Rāviņš.

 

Jāpiebilst, ka Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā Latvijas Republikas Saeimas simtgadei un tās pirmajam priekšsēdētājam Fridriham Vesmanim tiek veltīta diskusija “Latvijas Republikas Saeimas pirmais priekšsēdētājs Fridrihs Vesmanis – parlamenta, diplomātijas un tiesu darbā. Valstsvīra devums šodienas Latvijai”.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē